کد خبر: ۵۱۱۷۸۲
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۰

وزارت انرژی و منابع طبیعی ترکیه از اعزام دومین کشتی حفاری این کشور به دریای سیاه خبر داد.

ترکیه دومین کشتی حفاری را عازم دریای سیاه می‌کند
به گزارش شفاف، به نقل از اسپوتنیک، «فاتح دونمز» وزیر انرژی و منابع طبیعی ترکیه روز یکشنبه اعلام کرد که این کشور دومین کشتی حفاری خود موسوم به «کانونی» را به دریای سیاه اعزام می کند.

به گفته این مقام دولت ترکیه، کشتی کانونی از یک کشتی دیگر ترکیه با نام فاتح که در اواسط ماه اوت ذخایر گاز با حجمی بالغ بر ۳۲۰ میلیارد متر مکعب با ارزش تقریبی ۶۵ میلیارد دلار را در دریای سیاه کشف کرد، پشتیبانی می کند.

وزیر انرژی ترکیه در یک صفحه توئیتر خود نوشت: «شمارش معکوس آغاز شده است. ناوگان دریایی ما که نمادی از استقلال ما در حوزه انرژی است، با یک کشتی دیگر پشتیبانی خواهد شد. کشتی اکتشافی کانونی که هم اکنون در حال تدارک و آماده سازی است، فعالیت در دریای سیاه را آغاز و کشتی ما فاتح را پشتیبانی خواهد کرد».

گفتنی است که این کشتی های اکتشافی ترکیه همچنین مطالعات زلزله نگاری در دریای مدیترانه شرقی را انجام می دهند که این امر خشم مقامات یونان و قبرس را به دنبال داشته است، چرا که هر دو کشور آنکارا را به نقض یکپارچگی سرزمینی خود متهم می کنند.

روز یکشنبه، «خلوصی آکار» وزیر دفاع ترکیه نیز گفت که آنکارا مصمم است علی رغم تنشها با یونان و اتحادیه اروپا، به اکتشاف در منطقه دریای سیاه ادامه دهد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار