کد خبر: ۵۱۱۸۱۹
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۱

شرکت خدمات مالی آمریکایی سیتی گروپ پیش بینی می‌کند قیمت نفت تا پایان سال آینده میلادی به ۶۰ دلار در هر بشکه برسد چون مازاد عرضه نفت در بازار تا آن زمان از بین خواهد رفت.

 به گزارش شفاف، شرکت خدمات مالی آمریکایی سیتی گروپ پیش بینی می‌کند قیمت نفت تا پایان سال آینده میلادی به 60 دلار در هر بشکه برسد چون مازاد عرضه نفت در بازار تا آن زمان از بین خواهد رفت.

اد مورس، مدیر جهانی تحقیقات کالای سیتی بانک طی مصاحبه ای گفت اقتصادهای در حال رشد باعث می‌شوند تقاضای جهانی برای نفت در اواخر 2021 به سطح قبل از بحران کرونا بازگردد.

 طبق پیش‌بینی سیتی گروپ، قیمت نفت خام برنت که هفته گذشته در بحبوحه نگرانی در مورد تقاضا تا کمتر از 40 دلار در هر بشکه کاهش یافته بود، سال آینده میلادی به طور متوسط 55 دلار در هر بشکه خواهد بود و تا پایان 2021 به 60 دلار می‌رسد. انتظار می رود قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم که در روز دوشنبه 37 دلار در هر بشکه بود، تا پایان سال آینده میلادی به 58 دلار در هر بشکه برسد.

بانک سرمایه‌گذاری گلدمن ساچز، یکی دیگر از بانک‌های بزرگ آمریکا هم نفت 60 دلار در هر بشکه و حتی بیشتر از آن را برای سال آینده میلادی پیش بینی می کند.

 گلدمن ساچز انتظار دارد نفت خام برنت در سه ماهه سوم 2021 به 65 دلار در هر بشکه برسد ولی سال آینده میلادی را با 58 دلار به پایان برساند.

این بانک سرمایه گذاری تخمین می زند نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا تا فصل سوم 2021 به 55.88 دلار در هر بشکه برسد. پیش بینی قبلی برای قیمت نفت آمریکا برابر با 51.38 دلار در هر بشکه بود.

 تحلیلگران گلدمن می گویند:« احتمال زیادی وجود دارد که واکسن کرونا تا بهار سال آینده در دسترس همه قرار گیرد. به این ترتیب رشد اقتصادی و تقاضا برای نفت افزایش خواهد داشت».

 انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار