کد خبر: ۵۱۱۸۸۱
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۷

در نشست مشترک رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی و رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور بر ضرورت توسعه کیفی حرفه آموزی در زندان‌های کشور تاکید شد.

به گزارش شفاف، رئیس سازمان زندان‌ها در دیدار با علی اوسط هاشمی گفت: مهارت آموزی و توانمند سازی زندانیان برای جذب در بازار کار پس از آزادی یکی از ارکان برنامه‌های اصلاحی و تربیتی در زندان هاست.

حاج محمدی با بیان دیدگاه‌های حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری در مورد زندان‌ها و نحوه نگهداری زندانیان گفت: در بیانات آن بزرگواران از تعابیر دانشگاه و آموزشگاه برای زندان‌ها استفاده شده از این رو باید هدف گذاری ما نیز رسیدن به نقطه‌ای باشد که زندان‌ها به معنای واقعی به آموزشگاه نیکی‌ها تبدیل شده باشد.

رئیس سازمان زندان‌ها اظهار داشت: بر خلاف باور عده‌ای که می‌پندارند زندانی اصلاح شدنی نیست ما باور و ایمان داریم زندانی نه تنها تربیت شدنی است بلکه می‌تواند تبدیل به الگو نیز بشود.

وی در ادامه افزود: یکی از برنامه‌های ما مهارت آموزی زندانیان است چرا که اعتقاد داریم اگر فرصت مهارت آموزی توام با برنامه‌های تربیتی را برای زندانی فراهم کنیم او نیز می‌تواند به زندگی سالم و سعادتمندانه بازگردد.

رئیس سازمان زندان‌ها افزود: زندان فرصتی برای خدمت است و ما سعی داریم این فرصت را برای افراد مختلف به ویژه گروه‌های جهادی فراهم کنیم تا در این امر خداپسندانه مشارکت نمایند.

رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور نیز با اشاره به جایگاه مهارت در زندگی انسان‌ها گفت: مهارت پایه اصلی زندگی است و داشتن مهارت‌های اساسی زندگی می‌تواند مسیر سعادت انسان‌ها را هموار نماید.

وی با اشاره به اینکه زندان محلی برای اصلاح است گفت: باید سطح کیفی مهارت آموزی زندانیان را افزایش دهیم.

علی اوسط هاشمی تصریح کرد: ما آماده هرگونه همکاری برای توسعه مهارت آموزی در زندان‌ها هستیم.

وی با بیان اینکه دو نوع مهارت سخت و مهارت نرم داریم گفت: آنچه مهم‌تر و ماندگارتر است مهارت نرم است که شامل اخلاق حرفه ای، قدرت مدیریت، چگونگی شبکه سازی و... می‌شود و این‌ها سرمایه‌های حین کار است.

رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای با تاکید بر ضرورت تغییر نگاه به مقوله مهارت آموزی گفت: نباید مهارت فدای مدرک بشود. ما باید به آثار برنامه‌ها توجه کنیم و از گواهینامه صرف به گواهی واقعی برسیم.

هاشمی در بخش پایانی سخنان خود بر ضرورت رصد کامل برنامه‌های مهارت آموزی زندانیان و میزان بهره وری ایشان تاکید نمود.

در این نشست معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندان‌های کشور و مدیرکل دفتر برنامه ریزی اشتغال و حرفه آموزی گزارش‌هایی از وضعیت اشتغال و حرفه آموزی در زندان‌های کشور ارائه نمودند.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: