کد خبر: ۵۱۱۹۲
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۳۹۰ - ۱۳:۰۲

این انفجار در 74 کیلومتری جاده دلیجان به قم به وقوع پیوسته است که مسئولان شرکت ملی گاز در اولین اقدام مشغول به تخلیه گاز طبیعی از خطوط لوله هستند.

مهر: سه رشته خط لوله اصلی انتقال گاز طبیعی ایران به قطر 56 اینچ در استان قم به دلایل نامشخصی امروز منفجر شده است.

بامداد امروز 19 فروردین ماه سه رشته خط لوله 56 اینچی انتقال گاز طبیعی ایران در استان قم به دلایل نامشخصی منفجر شده است.
مسئولیت اصلی این خطوط لوله انتقال گاز طبیعی از پالایشگاه‌های جنوب کشور همچون مجتمع گازی پارس جنوبی، پارسیان و فجرجم به استانهای شمال و شمالغربی ایران است.

در حال حاضر تیمهای امداد، عملیات و بازرسی شرکت ملی گاز ایران و برخی از دستگاه‌های دولتی در محل انفجار این خط لوله گاز طبیعی در حال بررسی دلایل این حادثه هستند.

این انفجار در 74 کیلومتری جاده دلیجان به قم به وقوع پیوسته است که مسئولان شرکت ملی گاز در اولین اقدام مشغول به تخلیه گاز طبیعی از خطوط لوله هستند.

در همین حال بهمن ماه سال گذشته در 25 کیلومتری شمال منطقه سلفچگان استان قم سه خط لوله یکهزار پوندی انتقال گاز منفجر شده بود. انفجار همزمان خطوط لوله شهر قم را لرزاند و آسمان بخش وسیعی از جنوب غربی این شهر را به شدت قرمز کرده بود.

با وجود انفجار در مسیر این خطوط لوله در یک عملیات ضربتی به منظور جلوگیری از قطع و یا افت فشار گاز طبیعی در استانهای شمالی کشور تعمیرات خطوط لوله آسیب دیده در مدت 72 ساعت توسط شرکت ملی گاز انجام شده بود.

جواد اوجی مدیر عامل شرکت ملی گاز سال گذشته با بیان اینکه با انفجار این سه خط لوله سراسری در مجموع از انتقال روزانه 250 میلیون متر مکعب گاز طبیعی به استانهای شمال و شمالغربی کشور جلوگیری کرد به مهر گفته بود: با این وجود با تشکیل ستاد بحران در سطح وزارت نفت و بسیج کردن تمامی امکانات تعمیرات خطوط آسیب دیده از ساعات اولیه حادثه آغاز شد.

معاون وزیر نفت با بیان اینکه دلایل انفجار این سه خط لوله گاز به هیچ وجه مسائل فنی و عملیاتی نبوده است، اظهار کرده بود: دلایل وقوع این حادثه گازی توسط دستگاه‌های مختلف در حال پیگیری است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار