کد خبر: ۵۱۱۹۶۸
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۴

رادیو اربعین با حضور برخی مدیران رسانه ملی در اولین روز ماه صفر افتتاح شد.

به گزارش شفاف، آیین «راه‌اندازی رادیو اربعین» با حضور حجت الاسلام و المسلمین موسوی مقدم قائم مقام رئیس سازمان صدا و سیما، حمید شاه آبادی معاون صدای رسانه ملی، ذوالفقاری رئیس ستاد مرکزی اربعین کشور، حامد فاتحی مدیر رادیو اربعین و جمعی از مسئولان کشوری و لشکری و خادمان اربعین حسینی در صدا و سیما، با رعایت شیوه نامه های بهداشتی برگزار شد.

شاه آبادی معاون صدا در این مراسم گفت: این پنجمین سالی است که رادیو اربعین کار خود را در یک بازه زمانی خاص آغاز می‌کند. روزی که دست اندرکاران رادیو اربعین کار خود را آغاز کردند، می‌خواستند از طریق این رسانه روایتگر حال و هوای زائران امام حسین (ع) باشند؛ اما امسال با توجه به محدودیت های ناشی از کرونا شرایط با سال‌های گذشته متفاوت است.

وی ادامه داد: اربعین امسال تفاوت‌ دیگری هم با سال‌های گذشته داردو آن این است که سردار شهید حاج قاسم سلیمانی به ظاهر در جمع ما نیستند. اساساً مأموریت و فلسفه اربعین پیام رسانی است و حضرت زینب (س) پرچمدار این حرکت رسانه‌ای هستند. در میان ائمه برای هیچ کدام از امامان بزرگداشت اربعین و به اصطلاح چهلم نمی‌گیریم. این مأموریت بزرگ ما در برابر تاریخ زندگی امام حسین (ع) است که حرکت حسینی و پیام حسینی را به بازماندگان و نسل های آینده بشر مخابره کنیم.

وی عنوان کرد: چه حال و هوایی از امسال حساس‌تر و چه مأموریتی از این شیوا‌تر که پیام استکبارستیزی امام حسین (ع) را به جهان مخابره کنیم. دشمنان ما با تمام تجهیزات خود در برابر سپاه حق قرار گرفته اند.

شاه آبادی اظهار کرد: اگر امروز سردار ما نیست، یک دنیا شور در بین مردم برای ادامه راه مقاومت او وجود دارد. اربعین بیانگر صحت و درستی این راه است. دست‌اندرکاران رادیو اربعین خوشبخت هستند که پرچمداری اشاعه فرهنگ مقاومت را انجام می‌دهند. رادیو اربعین به عنوان رسانه اختصاصی، حال و هوای مردم جهان و ایران در ایام اربعین سالار شهیدان را به تصویر می‌کشد. رادیو اربعین نخ تسبیح است تا قلوب مردم را به یکدیگر پیوند بزند و بتواند نقش و رسالت خود را در این حرکت عظیم به درستی انجام دهد.


ادامه دارد/

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: