کد خبر: ۵۱۲۰۳۴
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۹

عضو شورای شهر تهران با اشاره به حواشی ایجاد شده برای شهرداری تهران در سیاهپوش کردن شهر گفت: شهرداری برای دفاع از خود در مقابل با این هجمه‌ها استراتژی ندارد.

به گزارش شفاف، جلسه تبادل نظر در خصوص نحوه برگزاری آیین اربعین با حضور محمد جواد حق شناس رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران، حجت نظری رییس کمیته مشارکت‌های مردمی شورا شهر تهران، مجتبی یزدانی معاون خدمات شهری شهرداری تهران، حجت‌الاسلام میثم امرودی رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و همچنین تعدادی از مدیران شهرداری تهران در ساختمان شهرداری تهران برگزار شد.

در این جلسه محمد جواد حق شناس گفت: در این دوره مدیرت شهری فعالیت‌های خوبی صورت گرفت، ولی متاسفانه به خوبی دیده نشد و یا خواسته شد که دیده نشود و این موضوع بود که بنده آن را با گوشت و پوست خود به خوبی حس کردم و در صحن شورا طی تذکری نیز به آن اشاره کردم .

وی افزود: تمام مسئولیت و وظیفه سیاه پوش کردن شهر تهران بر عهده شهرداری نیست و نهاد‌های دیگری در این زمینه مسئول و متولی اصلی هستند و شهرداری تهران تنها وظیفه اش سیاه پوش کردن اماکن عمومی است که به این وظیفه پرداخته است.

وی گفت: واقعا تجمع در مقابل شهرداری تهران برای سیاهپوش کردن شهر در ایام محرم محل سوال است و مانند ضرب المثل معروفی است که فردی برای خرید نفت به داروخانه برود.

حق شناس گفت: شهرداری برای دفاع از خود در مقابل با این هجمه‌ها استراتژی ندارد و به نوعی زبان دفاع از خود را ندارد در حالی که وقتی هم که بنده در صحن شورا و در رسانه‌ها از کلیت مدیریت شهری دفاع کردم شهرداری تهران از انعکاس آن هم کوتاهی کرد و اهانت‌های بسیاری در این داستان متوجه اینجانب شد.

وی گفت: برای عزاداری اربعین راهبرد درست این است که چهار نقطه در شهر تهران برای عزاداری در نظر گرفته شود و برای منطقه شرق تهران نیز می‌توان از ظرفیت پهنه سرخه حصار در این زمینه استفاده کرد و همچنین با سازمان فناوری و اطلاعات شهرداری هماهنگ لازم انجام شود تا از شبکه‌های مجازی در زمینه فعالیت های اربعین استفاده شود.

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران در ادامه افزود: پیشنهاد برگزاری مسابقه شعر با موضوع عاشورا و امام حسین علیه السلام و انتخاب اشعار آن به عنوان اشعار سال مطرح شد که پیشنهاد بسیار خوبی است و می توان حتی این اشعار و اشعار بلندی از شاعرانی مانند محتشم را بر روی سنگ یا لوح مسی نوشت و در میادین امام حسین یا آزادی قرار داد.

وی گفت: پویش اهدا ماسک از اقدامات ارزنده‌ای بود که بنده آن را کاملا می‌پسندم و بهتر است سایر نذورات با توجه به بحث کرونا به این سمت هدایت شود و همچنین ایده برگزاری نمایش‌های خیابانی در بوستان‌های محلات تهران در این ایام ایده خوب است که باید اجرائی شود.

در این مراسم همچنین مجتبی یزدانی معاون خدمات شهری شهرداری تهران و میثم امرودی رییس سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری هریک به ارائه پیشنهادات و نظرات خود در زمینه برگزاری هر چه بهتر مراسم اربعین پرداختند.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: