کد خبر: ۵۱۲۱۶۴
تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۴

کرونا ! واژه ای که تاکنون بارها شنیده ایم و بدون شک مانند تمام افراد دیگر، نگرانی هایی درمورد ابتلا به این بیماری داشته ایم. بیماری ای که همچنان تیتر اول اخبار علمی و پزشکی در دنیا می باشد.

خوشبختانه اندکی پس از ظهور این بیماری، به سرعت روش ها و استانداردهای شناسایی این ویروس تدوین گشته و امکان انجام آزمایش برای افراد با هدف اطلاع از سلامتی، محیا شد. آزمایش کرونا تنها محدود به آزمایشگاه ها نشد.

مجموعه خدمات درمانی و مرابتی هوم کا، یکی از مجموعه های خدمات درمانی و مراقبتی است که این آزمایش را در قالب تست کرونا در منزل که یکی از زیرمجموعه های خدمات آزمایش در منزل است، ارائه می دهد.

به طور خلاصه تست کرونا در منزل شامل چند مرحله می باشد. پس از ثبت درخواست هر فرد، پرستاری از سوی مجموعه هوم کا به محل حضور فرد متقاضی خدمت مراجعه خواهد کرد. نمونه گیری را انجام داده و در زمان کوتاهی نمونه را به آزمایشگاه می رساند تا اقدامات تخصصی بر روی نمونه انجام شود. در نهایت نتیجه آزمایش به اطلاع فرد آزمایش دهنده خواهد رسید.

اگر پاسخ تست منفی بود، فرد سالم است و می تواند به زندگی عادی خود بازگردد. در غیر این صورت، یعنی مثبت بودن نتیجه آزمایش، فرد می بایست هر چه سریعتر خود را قرنطینه کند تا از ابتلای دیگران و نزدیکان خود به ویروس کرونا، جلوگیری نماید. برای مراقبت هرچه بهتر و در نتیجه بهبود سریعتر بیماری، خدمات پرستار در منزل می تواند بسیار کمک کننده باشد. پرستار بیش از هر کسی از مقررات و استانداردها برای رعایت قرنطینه آگاه بوده و با تکیه بر دانش پرستاری خود، می تواند سبب تسریع در بهبودی بیمار شود.

بیماران، کودکان و سالمندان از جمله افرادی هستند که با خروج از منزل و حضور در مراکز درمانی برای انجام تست کرونا، خود را در معرض ابتلا به این بیماری قرار می دهند. دسته های مذکور به علت سن و سال و شرایط موجود، جزو گروه های پر خطر در ابتلا به کرونا می باشند. همچنین سالمندانی که تا امروز برای انجام خدمات فیزیوتراپی یا کار درمانی به مراکز درمانی مراجعه می کردند، اکنون برای پرهیز از حضور در مراکز درمانی، می توانند از خدمات فیزیوتراپی در منزل یا کاردرمانی در منزل استفاده کنند.  

مجموعه هوم کا همچنین در طول نگهداری و قرنطینه بیمار مبتلا به کرونا، خدمات همزمان تزریقات در منزل و پزشک در منزل را نیز در صورت نیاز ارائه خواهد داد. ما تا پایان بهبودی کامل بیمار در کنار شما خواهیم بود.

 

 تست کرونا در منزل

مراحل انجام تست کرونا در منزل

همان گونه که ذکر شد، پس از تکمیل درخواست از سوی فرد متقاضی، پرستاری برای نمونه گیری از فرد متقاضی به محل حضور او مراجعه می کند. نمونه گیری بر اساس نوع آزمایش متفاوت خواهد بود.

یکی از نکات مهم این بخش، نحوه نمونه گیری است که تاثیر بالایی بر دقت انجام آزمایش دارد. نمونه گیر می بایست با نکات و استانداردهای نمونه گیری آشنایی کامل داشته باشد. نمونه گیری غلط می تواند صحت نتیجه آزمایش را تحت تاثیر قرار دهد.

به همین دلیل مجموعه هوم کا حساسیت بالایی در انتخاب کادر درمان و استخدام پرستار دارد. این مجموعه با انجام مصاحبه های تخصصی، سعی در دستچین افراد متخصص دارد تا از هر نظر اشتباهات و تبعات پس از آن را کاهش دهد. لذا افراد می توانند با اعتماد کامل به مجموعه هوم کا تکیه کنند.

پس از انجام نمونه گیری، نمونه در شرایط متعارف به آزمایشگاه برده می شود و در این مرحله، آزمایشات تخصصی مورد نیاز توسط کادر مجرب و متخصصین آگاه از استانداردها و پروتکل های آزمایشگاهی انجام می شود. این مرحله نیز نقش تعیین کننده ای در دقت آزمایش دارد.

نگران نباشید! مجموعه هوم کا برای تضمین دقت نتیجه آزمایش، طرف قرارداد با آزمایشگاه های تخصصی ویروس شناسی در سطح شهر تهران می باشد. به همین دلیل، کیفیت و دقت تست کرونا در منزل با مجموعه هوم کا، بالا خواهد بود

 

انواع تست کرونا در منزل

همان گونه که می دانیم، انجام آزمایش روش های خاص و گوناگونی دارد. با پیشرفت علم، روز به روز روش های آزمایشگاهی نیز پیشرفت می کنند. پیشرفت هایی که با هدف افزایش دقت و نتیجه دهی سریع انجام می شوند و بدون تردید راحتی و آسایش فرد آزمایش دهنده را نیز به دنبال خواهند داشت.

برای انجام تست کرونا در منزل، در حالت کلی، دو مسیر متفاوت پیش روی فرد آزمایش دهنده است که در ادامه به معرفی مختصر هرکدام از آنان خواهیم پرداخت.

تست کرونا آنتی بادی: برای آشنایی و فهم بهتر این نوع آزمایش که می تواند در تست کرونا در منزل مورد استفاده قرار گیرد، ابتدا نیاز است با واژه آنتی بادی آشنایی داشته باشیم. آنتی بادی درواقع سلاح بدن در مقابل ورود عوامل بیگانه است. این ماده که گلبول های سفید در مقابل ورود عوامل بیماری زا موظف به تولید آن هستند، حدود دو هفته تا سه هفته پس از ورود ویروس، در خون تشکیل می شود. به همین دلیل نیز تست کرونا آنتی بادی برای غربالگری مناسب نیست. از آنجایی که حضور آنتی بادی در خون راحت تر و سریع تر قابل تشخیص است، نمونه خون برای انجام این آزمایش مد نظر است.

تست کرونا pcr: در این روش، به جای عواملی که بدن در مقابل ویروس تولید می کند، ویروس شناسایی می گردد. به این معنا که فرد متخصص در آزمایشگاه، به دنبال خود ویروس در نمونه گرفته شده از فرد متقاضی خواهد بود. نمونه این آزمایش ترشحات ته حلق یا بینی می باشد. این روش برای غربالگری بسیار مناسب است. چرا که در این روش، بدون نیاز به زمان اضافه، ویروس با فاصله کمی پس از ورود به بدن، قابل شناسایی خواهد بود.

مجموعه هوم کا با تکیه بر تیم درمانی قوی و پرستاران کارآمد خود، تست کرونا در منزل را برای متقاضیان گرامی ارائه می دهد تا علاوه بر جلوگیری از به خطر افتادن سلامتی هموطنان عزیز، به جهت حضور در مراکز درمانی و آزمایشگاه ها، نتایج دقیقی نیز حاصل شود. آرامش و راحتی هموطنان گرامی و دقت در انجام خدمات، اولویت اول ماست.

 

آیا تست کرونا در منزل دقیق است؟

در نگاه اول ممکن است انجام تست کرونا در منزل از دقت پایینی برخوردار باشد. اما در حقیقت امر این گونه نیست. به راحتی می توان این موضوع را درک کرد.

آرامشی که فرد آزمایش دهنده به جهت حضور در محیط آرام منزل دارد، فرد نمونه گیر نیز خواهد داشت. به همین جهت دقت او نیز بالا خواهد بود. به همین دلیل حتی می توان ادعا کرد که دقت تست کرونا در منزل حتی بیشتر از انجام آن در آزمایشگاه نیز می باشد.

مجموعه هوم کا حساسیت بالایی در انجام دقیق خدمات دارد و به همین جهت، در تمام مسیر به همراه تیم پشتیبانی خود بر انجام دقیق خدمات نظارت خواهد داشت.

تست کرونا در منزل

تاثیر انجام تست کرونا در منزل بر حفظ سلامتی

شاید فکر به این موضوع کمی عجیب باشد اما ممکن است فردی با داشتن علائمی مانند تب، سرفه و خستگی، مبتلا به کرونا نباشد. علائم بالینی هیچوقت به صورت قاطع گویای همه چیز نیست و تنها آزمایش می تواند علت علائم را مشخص کند. این موضوع با آمدن فصل سرما بسیار اتفاق خواهد افتاد. ممکن است فردی با داشتن علائم کرونا، برای انجام تست کرونا به آزمایشگاه مراجعه کند، اما در واقعیت مبتلا به بیماری سرماخوردگی شده باشد. در چنین حالتی او خود را در محیطی پر تردد قرار داده است که از جمله مکان های پر تجمع محسوب می شود و احتمال دارد که ویروس در آنجا حضور داشته باشد. یا در مسیر رفتن به آزمایشگاه خود را در معرض محیط عمومی قرار می دهد. این دلایل ثابت می کنند که انجام تست کرونا در منزل می تواند بر حفظ سلامتی افراد کمک کننده باشد.

 

افراد واجد شرایط برای انجام تست کرونا در منزل

در درجه اول تمام افرادی که نیازمند انجام تست کرونا در منزل هستند، می توانند از خدمات مجموعه هوم کا استفاده کنند. اما همان گونه که می دانیم، افرادی که دارای بیماری های زمینه های مانند آسم، ضعف سیستم ایمنی یا ناراحتی های کلیوی و کبدی دچار هستند، در صورت حضور در مراکز درمانی و آزمایشگاه، ریسک بزرگی می کنند. انجام تست کرونا در منزل راهی مناسب برای جلوگیری از حضور این عزیزان در آزمایشگاه می باشد.

به علاوه، مواردی که در ادامه آورده می شوند، جزو افرادی هستند که با انجام تست کرونا در منزل، دیگر به آزمایشگاه نمی روند و خود را در خطر ابتلا نمی اندازند. این افراد گروه های پر خطر در ابتلای به کرونا نیز می باشند.

  • سالمندانی که توانایی حرکت ندارند.
  • افرادی که به صورت مادرزادی توانایی حرکت را ندارند.
  • بیمارانی که در منزل بستری شده اند.

 

تست کرونا در منزل 

هزینه تست کرونا در منزل چگونه تعیین می شود؟

مشکلات اقتصادی و افزایش دغدغه مردم سبب شده است که اولویت اول هر فردی برای انتخاب هر کالا یا خدماتی، هزینه آن باشد. همه ما همینطور هستیم و این یک اولویت همگانی می باشد. هزینه تست کرونا در منزل نیز به همین گونه است.

مجموعه هوم کا این افتخار را دارد تا در ایجاد توازن بین کیفیت و قیمت موفق باشد. به این معنا که با حداکثر کیفیت و یک قیمت معقول خدمات خود را ارئه دهد. مبنای قیمت گذاری خدمات در مجموعه هوم کا، مصوبات برآمده از وزارت بهداشت و درمان است.

 

دریافت خدمات تست کرونا در منزل از مجموعه هوم کا

برای دریافت خدمات تست کرونا در منزل از مجموعه هوم کا کافیست با شماره 91025595-021 تماس بگیرید و با کارشناسان مجموعه هوم کا در مورد نیاز خود و خدمت مورد نظرتان صحبت کنید. کارشناسان مجموعه هوم کا با انجام مشاوره رایگان شما را در رسیدن به مقصودتان همراهی می کنند.

*رپورتاژ آگهی

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: