کد خبر: ۵۱۲۱۶۹
تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۷

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور از تهیه تبلت برای دانش آموزان معلول در مراکز توانبخشی خبر داد.

به گزارش شفاف، محمد نفریه در گفت و گویی با اشاره به اینکه تعطیلی مراکز توانبخشی معلولان و سالمندان  شایعه دروغ است، اظهار کرد: سازمان بهزیستی بر روند خدمت رسانی مراکز نگهداری معلولان و سالمندان نظارت دارند و در این بخش حمایت‌های مالی را نیز در دوران کرونا انجام داده است. همچنین در دوران کرونا مراکز روزانه تعطیل موقت شدند.

وی درباره پویش ایران همدل و کمک‌های مومنانه خاطرنشان کرد: در ارتباط با این پویش کمک‌های نیز از سوی بخش‌های مختلف به سازمان بهزیستی شده است. همچنین در پویش ایران همدل با کمکی که بنیاد مستضعفان و ستاد اجرایی فرمان امام 5 هزار تبلت در مرحله اول در مناطق محروم و روستایی بین مددجویان تحت پوشش بهزیستی توزیع شده است.

نفریه در پاسخ به این پرسش که آیا به دانش آموزان معلول در مراکز توانبخشی تبلت داده خواهد شد، یا خیر، گفت: این افراد نیز همانند سایر مددجویان تحت پوشش بهزیستی در نوبت دریافت این تسهیلات قرار دارند که البته تعداد آنها زیاد نیست و بیشتر آنهایی که در مراکز  نگهداری می‌شوند سالمند یا بیمار روانی مزمن هستند ولی به هر ترتیب به دانش آموزان معلول در مراکز هم  تبلت داده می‌شود.

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور در ادامه افزود: بالغ بر 60 دستورالعمل به مراکز مختلف تحت نظارت بهزیستی در راستای مقابله و پیشگیری از ویروس کرونا ابلاغ شده که خوشبختانه توانسته‌ایم در مرحله اول از شیوع ویروس کرونا آمار قابل توجهی از کاهش ابتلا و همچنین مرگ و میر از این ویروس در مراکز داشته باشیم.

وی گفت: برای رسیدن به این موفقیت تلاشهای بسیاری از سوی مدیران و همچنین پرسنل در مراکزهای نگهداری معلولان، سالمندان، شیرخوارگاه‌ها و مراکز اقامتی میان مدت صورت گرفت و در فاز سوم از جهش این ویروس اقدامات خوبی برای کنترل و پیشگیری از این ویروس در مراکز تحت نظارت بهزیستی انجام گرفته است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار