کد خبر: ۵۱۲۱۸۸
تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۰

رئیس‌جمهور آمریکا می‌گوید برنده انتخابات پیش رو کسی جز او نیست مگر اینکه تقلب رخ دهد و اگر چنین شود؛ او آنقدر احمق نیست که قدرت را واگذار کند.

                          ترامپ: تقلب شود؛ انتقال قدرت منتفی است!

به گزارش شفاف، از دیلی میل، دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا مدعی است برنده نهایی رقابت ۳ نوامبر (۱۳ آبان) است مگر اینکه در این میان تقلبی رخ دهد.

به گفته وی، تنها راه بازنده شدن او مکر و حیله دموکرات‌ها در روند رای‌گیری غیابی (پُستی) است.

با این حال، وی مدعی شد اگر نتیجه انتخابات را به جو بایدن رقیب دموکرات، واگذار کند؛ انتقال قدرت به روشی دوستانه انجام می‌شود- اظهارنظری که در تناقض با گفته‌های وی مبنی بر بروز تقلب و تخلف انتخاباتی است.

وی در این باره افزود: ما خواستار انتقال قدرت به روشی بسیار دوستانه هستیم ولی نمی‌خواهیم علیه ما تقلب شود. در حالی که می‌دانیم تقلب صورت گرفته؛ نمی‌توانیم احمق‌بازی در بیاوریم و بگوییم «اوه، بیایید قدرت را انتقال دهیم».

ترامپ پیشتر از پاسخ به سوالی مبنی بر واگذاری صلح‌آمیز قدرت طفره رفته بود و به نظر می‌رسد توضیحات اخیر که مثل همیشه با تناقض‌گویی همراه است، با هدف آرام کردن افکار عمومی انجام شده باشد.

طفره رفتن وی از این سوال به قدری نگران‌کننده بود که روز پنجشنبه، «کایلی مک انانی» سخنگوی کاخ سفید، در نشستی خبری در پاسخ به گمانه‌زنی‌ها مبنی بر احتمال عدم کناره گیری ترامپ در صورت شکست، گفت که وی نتیجه «انتخابات آزاد و عادلانه» را قبول خواهد کرد.

اما مسئله این است که از هم اکنون، ترامپ با طرح احتمال وقوع تقلب، درباره اصل آزادی و عدالت انتخاباتی تردید کرده تا به نگرانی‌ها درباره آنچه که بعد از اعلام نتایج آراء رخ می‌دهد بیفزاید.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: