کد خبر: ۵۱۲۲۹۲
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۶

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: برنامه داریم ارتباط علمی، آموزشی و فناورانه خود را با دانشگاه‌های کشور چین تقویت کنیم.

به گزارش شفاف، احمد معتمدی، رئیس دانشگاه صنعتی امیر کبیر در اولین جلسه کارگروه ایران – چین اظهار کرد: برگزاری این جلسه گام مثبتی در راستای ارتباط علمی میان دو کشور ایران و چین خواهد بود.

او با اشاره به برنامه راهبردی دانشگاه افزود: در این برنامه ارتباطات بین المللی یکی از محور‌های اصلی است که از جهات مختلف برای دانشگاه حائز اهمیت است.  این دانشگاه طی سال‌های گذشته در رتبه بندی‌های بین المللی رشد خوبی داشته است و در حال حاضر در ۴ رتبه بندی معتبر که مورد تایید وزارت علوم است نیز حضور دارد این درحالی است که در مقطعی دانشگاه صنعتی امیرکبیر تنها در یک رتبه بندی بین المللی حضور داشت.

معتمدی تصریح کرد: این دانشگاه در رتبه بندی‌های بین المللی در رتبه‌های ۳۰۰ تا ۶۰۰ قرار دارد و هرساله رتبه دانشگاه ارتقا می‌یابد. همچنین این دانشگاه درمیان دانشگاه‌های صنعتی کشور براساس اعلام رتبه بندی‌های بین المللی از جایگاه بسیار خوبی برخوردار است.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر ادامه داد: این دانشگاه در حوزه مقالات و ارجاعات نیز جایگاه خوبی را کسب کرده و براساس رتبه بندی کیو اس این دانشگاه رتبه ۱۷ را در حوزه ارجاعات دارد.

معتمدی گفت: ضعف عمده دانشگاه‌های کشور در ارتباطات بین المللی است که شامل جذب دانشجو خارجی، همکاری با استادان خارجی، پروژه‌های مشترک بین المللی و ... است که باید تقویت شود.

ارتباطات بین المللی اولویت دانشگاه صنعتی امیرکبیر

او با بیان اینکه ارتباطات بین المللی اولویت دانشگاه صنعتی امیرکبیر است، گفت: فعالیت ما در حوزه بین الملل خوب است و جزو نادر دانشگاه‌هایی هستیم که از چندسال گذشته معاونت بین الملل دانشگاه را ایجاد کردیم این درحالی است که دیگر دانشگاه‌های کشور مدیرکل بین المللی دارند.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان اینکه این دانشگاه با دانشگاه‌های کشور‌های اروپایی ارتباط خوبی دارد، افزود: لازم است برای همکاری و ارتباط علمی و آموزشی با دانشگاه‌های آسیایی نیز برنامه ریزی کنیم. کشور ایران با کشور چین روابط سیاسی قوی دارد، اما دانشگاه‌های این دو کشور ارتباط علمی و آموزشی کمی بایکدیگر دارند که باید این امر تقویت شود.

او بیان کرد: دانشگاه صنعتی امیرکبیر از میان کشور‌های آسیایی بیشتر با دانشگاه‌های کشور ژاپن و کره ارتباط دارد که برنامه داریم ارتباط علمی و آموزشی خود را با دانشگاه‌های کشور چین نیز افزایش دهیم. این نشست می‌تواند همکاری علمی و تحقیقاتی ما را با دانشگاه‌ها و مراکز علمی خوب کشور چین تقویت کند.

انتهای پیام/ 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: