کد خبر: ۵۱۲۳۰۲
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۰

معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش همدان گفت: ۹۰۰ معلم در همدان جذب آموزش و پرورش شدند.

به گزارش شفاف، یاسر نانکلی معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش همدان گفت: به منظور کیفیت بخشی و رفع نیاز آموزشی از سال گذشته تا کنون، ۹۰۰ معلم در این استان جذب آموزش و پرورش شدند.

او بیان کرد : در ساماندهی نیروی انسانی در آموزش و پرورش همدان، از همه ظرفیت‌های قانونی استفاده شده است.

معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش همدان تاکید کرد: با آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹، همه معلمان حق التدریس کد دار بومی در همدان به کارگیری شدند.

نانکلی افزود: از جمله این ظرفیت‌ها استفاده از نیرو‌های حق التدریس کد دار است که سال گذشته در یک مرحله ۵۶۰ نفر جذب شدند و در مراحل بعدی نیز تعداد دیگری از نیرو‌های واجد شرایط به کار گرفته شدند.

او ادامه داد: تعداد معلمان جذب شده، از سال گذشته تاکنون در مجموع به حدود ۹۰۰ نفر رسید و در سال جاری نیز هیچ نیروی کددار در استان نیست که جذب نشده باشد.

معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش همدان با بیان این که استفاده از معلمان بازنشسته، استمرار خدمت معلمان در آستانه بازنشستگی و نیز نوبت دوم از ظرفیت‌های دیگر ساماندهی نیروی انسانی در سطح استان است، اضافه کرد: به عنوان آخرین راهکار نیز از طرح خرید خدمات بر اساس دستورالعمل جدید در چند منطقه آموزش و پرورش استان در سقف سال گذشته استفاده شد.

نانکلی عنوان کرد: بر اساس قانون تعیین تکلیف نیرو‌های حق التدریس، آموزشیاران نهضت سواد آموزی و مربیان پیش دبستانی، تا قبل از مهر ۱۳۹۱ تنها افرادی می‌توانند به عنوان نیروی حق التدریس مجوز بگیرند که شرایط مندرج در آیین نامه مربوط را داشته باشند.

او یادآوری کرد: بر این اساس برای افراد بعد از مهر ۱۳۹۱ مجوزی برای تعیین تکلیف صادر نشده است و آموزش و پرورش مجاز به استفاده از آن‌ها به عنوان حق التدریس در سال تحصیلی جاری نیست.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: