کد خبر: ۵۱۲۳۲۱
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۶

مسئول یک شرکت تولید کننده لوازم خانگی گفت: استقبال بازار از اجاق‌گاز‌های دارای نانوپوشش‌های مقاوم به خوردگی و سایش این شرکت قابل توجه بوده است.

به گزارش شفاف، علی هجرانی‌دلیر مشاور آزمایشگاه و بخش تحقیق و توسعه یک شرکت تولید کننده لوازم خانگی با اشاره به تولید تقریبا ۷ هزار اجاق گاز دارای پوشش نانو در این شرکت، اظهار کرد: با توجه به ویژگی‌های این پوشش و ایجاد ارزش افزوده در محصول، استقبال از این محصول قابل توجه بوده است. البته هنوز بسیاری از مخاطبان ما از فناوری نانوپوشش به‌کار رفته در این محصولات مطلع نیستند به‌همین دلیل به‌دنبال آموزش و ترویج این فناوری هستیم. پیش از این برنامه‌های آموزشی در نظر گرفته شده بود که به‌دلیل شیوع کرونا، این برنامه‌ها لغو شد. اما در نمایشگاه لوازم خانگی که در آذر برگزار می‌شود، دوره آشنایی با این فناوری را برای مخاطبان و بازدیدکنندگان برگزار خواهیم کرد.

هجرانی‌دلیر گفت: استفاده از این نانوپوشش تاثیر چندانی روی قیمت نهایی محصول نداشته است، اما ارزش افزوده زیادی برای مصرف‌کننده به‌دنبال دارد؛ بنابراین استفاده از آن موجب تنوع محصولات شرکت کن صنعت آذین شده و با افزایش کیفیت محصولات رضایت مشتری را به ‌دنبال دارد.

او درباره برنامه‌های آتی این شرکت ادامه داد: به‌زودی کار روی هود را نیز آغاز می‌کنیم، در واقع قرار است از این نوع نانوپوشش روی هود نیز استفاده شود. برنامه‌هایی هم برای ایجاد خواص ضدخراش و آبگریزی روی سینک داریم تا با استفاده از پوشش نانو این ویژگی‌ها را در سینک‌ها ایجاد کنیم. برای این کار در حال همکاری با چند شرکت نانویی ایرانی هستیم که امیدواریم در آینده نزدیک ماحصل این همکاری‌ها در قالب محصولات جدید شرکت کن صنعت آذین به بازار عرضه شود.

هجرانی‌دلیر بیان کرد: پوشش‌های لایه نازک مانند TiN و TiAlN دارای کاربرد‌های صنعتی گسترده‌ای در زمینه پوشش‌های محافظ سخت، موانع نفوذی در فناوری نیمه‌رساناها، کاربرد‌های نوری و تزئینی هستند. رنگ مهم‌ترین خاصیت پوشش‌های تزئینی بوده و شناخته‌شده‌ترین پوشش سخت تزئینی TiN و TiAlN است. با اعمال این پوشش‌ها بر روی زیرلایه‌ای صاف، سطح ظاهری جذاب داشته و سختی بالا و سایش کم آن را با دوام‌تر می‌سازد. این پوشش‌های سخت تزئینی لایه‌نازک در لوله‌کشی، کالا‌های ورزشی، لوازم غذاخوری فلزی، فریم عینک، لوازم تزئینی، جواهرآلات بدلی، شیرآلات، دستگیره و یراق‌آلات و دیگر کاربرد‌های مشابه که در آن‌ها پوشش در معرض سایش، فرسایش و خوردگی در حین استفاده و تمیز کردن است کاربرد دارند.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: