کد خبر: ۵۱۲۳۲۴
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۳

در دیدار سفیر جمهوری اسلامی ایران با معاون وزیر خارجه روسیه درباره وضعیت ادلب، اوضاع یمن و دیگر موضوعات مورد علاقه دو کشور گفتگو شد.

                          مذاکره سفیر ایران با معاون وزیر خارجه روسیه

به گزارش شفاف، کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران امروز سه شنبه هشتم مهرماه ۱۳۹۹ با سرگئی ورشنین معاون وزیر امور خارجه روسیه دیدار و گفتگو کرد.

طرفین در این دیدار روابط دوجانبه و آخرین تحولات منطقه‌ای و بین المللی را مورد بحث و بررسی قرار دادند. وضعیت ادلب سوریه، مسائل مربوط به کمیته قانون اساسی این کشور، اجرای توافقات روند آستانه، وضعیت آوارگان و پناهندگان سوری و راه‌های بازگشت آن‌ها به کشورشان، طرح روسیه برای تامین امنیت جمعی در منطقه خلیج فارس، درگیری‌های یمن و مسائل مربوط به حقوق بشر از جمله محور‌های مورد بحث در این دیدار بودند.

طرفین همچنین ضمن اشاره به همکاری‌های دو کشور در عرصه‌های بین المللی همچون سازمان ملل متحد، آژانس بین المللی انرژی اتمی و ... این همکاری‌ها را در راستای مقابله با اقدامات یکجانبه و غیر قانونی آمریکا در زمینه اعمال تحریم‌های غیرعادلانه و نامشروع علیه کشور‌های مختلف و بویژه بر علیه تهران و مسکو ارزشمند و ضروری ارزیابی کردند.

معاون وزیر امور خارجه فدراسیون روسیه در این دیدار با محکوم کردن اتهامات ایالات متحده به ایران در خصوص موضوع حقوق بشر، سیاسی سازی این مسئله توسط واشنگتن را غیرقانونی خواند که از دیدگاه مسکو پذیرفتنی نیست.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه نیز در این دیدار از مواضع روسیه در حمایت از ایران در مجامع بین المللی و بویژه شورای امنیت و آژانس بین المللی انرژی اتمی تقدیر و تشکر کرد.

کاظم جلالی و سرگئی ورشنین در این دیدار ضمن تاکید بر ضرورت تداوم رایزنی و همکاری‌های دو کشور در موضوعات مختلف، از میل خود برای ادامه تماس‌ها و دیدار‌ها صحبت کردند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: