کد خبر: ۵۱۲۳۵۹
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۹
رئیس جمهور:

رئیس جمهور با اشاره به اهمیت شرکت های دانش بنیان در پیشبرد برنامه های علمی کشور گفت: تعداد این شرکت ها در ۷ سال اخیر ۱۰۰ برابر شده است.

به گزارش شفاف، حسن روحانی رئیس جمهور در آیین بهره برداری از طرح‌های ملی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت جهاد کشاورزی بیان کرد: تولید بایوفسفات و بذر هیبریدی کشاورزی حرکت بسیار مهم است و می‌تواند محصولات ما را افزوده و به چند برابر برساند، تولید این محصولات از نظر امنیت غذایی اقدامات بسیار مهم است.

او ادامه داد: این افتتاح ها از نظر شکل محتوا و اهمیت با افتتاح های ۲۵ هفته قبل بسیار متفاوت است. این پروژه ها از نظر علم و فناوری بسیار با اهمیت هستند.

رئیس جمهور گفت: نسل جوان دانش آموخته در شرکت های دانش بنیان فضایی برای فعالیت و تعالی علم و دانش خود دارند. در این مدت ۷ سال تلاش های خوبی در زمینه ارتقای شرکت های دانش بنیان شده و تعداد این شرکت ها به نسبت ۷ سال پیش ۱۰۰ برابر شده است.

روحانی بیان کرد: جوانان و تحصیل‌کردگان ما در این شرکت های جذب می شود البته جوانان ما که در کشورهای خارجی نیز هستند در این شرکت ها فعالیت می کنند و به این وسیله به کشور برمی گردند.

او افزود: اقدامات شرکت‌های دانش بنیان در زمینه دارو و درمان بیماری‌ها می‌تواند پیشگیری کننده باشد و قدرت و توان مقابله با بیماری را افزایش دهد، بسیار حائز اهمیت است.

رونمایی از واکسن ایرانی برای درمان سرطان دهانه رحم

روحانی بیان کرد: امروز در محصولاتی که رونمایی و افتتاح شد واکسن انسانی نیز وجود داشت که برای ما بسبار حائز اهمیت است. این واکسن انسانی برای درمان سرطان دهانه رحم بوده که عارضه‌ای بسیار شایع است، اهمیتی بسیار دارد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: