کد خبر: ۵۱۲۴۲۵
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۲

حریرچی گفت: ماسک زدن در خیابان‌های تهران از هفته آینده اجباری می‌شود و برای کسانی که ماسک نمی‌زنند، جریمه در نظر گرفته خواهد شد.

به گزارش شفاف، ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از اجباری شدن ماسک در خیابان‌های تهران از هفته آینده خبر داد و گفت: ماسک زدن در اماکن، ادارات و مغازه‌ها اجباری بود و ماسک زدن در خیابان‌ها و پارک‌ها اجباری نبود.

حریرچی ادامه داد:‌ در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا بحث و مقرر شد وزارت کشور، کمیته امنیتی اجتماعی با کمیته بهداشتی کار و نحوه اجباری شدن ماسک و جریمه برای برخورد با متخلفان را نهایی کنند چرا که بسیاری از افراد از منزل خارج می‌شوند، اما کسب و کاری ندارند و اداری نیستند، همه افراد باید با ماسک از منزل خارج شوند و اگر ماسک استفاده نکنند جریمه خواهند شد.

معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکید کرد: عظیم‌ترین دستاورد جلسه امروز ستاد ملی کرونا این بود که ماسک زدن در خیابان‌های تهران از هفته آینده اجباری می‌شود و برای کسانی که ماسک نمی‌زنند، جریمه در نظر گرفته و میزان جریمه  هفته آینده اعلام خواهد شد.

حریرچی اظهار کرد: ما پیش بینی‌های بدی از بابت مرگ و میرهای کرونا برای کشور داریم اما اگر ۹۵ درصد مردم از ماسک مانند ماسک‌های پارچه‌ای استفاده کنند، در پیشگیری و کنترل کرونا بسیار موثر است و در حال حاضر در ۷ استان مشاغل رده سه تعطیل و مدارس و دانشگاه‌ها در برخی استان‌ها غیر حضوری شدند.

در حال تکمیل/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: