کد خبر: ۵۱۲۴۶۳
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۰

معاون رئیس جمهور آمریکا به مدیر مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌ها دستور داده است تا از قدرت و اختیارات فوری و ضروری خود استفاده کرده و مرز‌های ایالات متحده را مسدود کند.

                          دستور مایک پنس برای بستن مرز‌های آمریکا

به گزارش شفاف، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کنگره، دستور مایک پنس معاون رئیس جمهور آمریکا به مدیر مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌ها برای بستن مرز‌های این کشور در حالی است که دانشمندان و متخصصان ارشد گفته اند که هیچ سند و مدرکی وجود ندارد که نشان دهد چنین اقدامی موجب کاهش شیوع ویروس کرونا خواهد شد.

بر اساس این گزارش، آسوشیتدپرس فاش کرده است که مایک پنس به رابرت ردفیلد دستور داده است تا از قدرت و اختیارات ویژه این سازمان استفاده کرده و با بستن مرز‌های کشور، مانع از شیوع گسترده ویروس کرونا شود.

بر اساس قانون، مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌های آمریکا می‌تواند برای مقابله با شیوع ویروس کرونا از قدرت و اختیارات گسترده‌ای استفاده کرده و تدابیر ویژه‌ای را برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا اجرا کند از جمله محدودکردن مهاجرت از کشور‌هایی که نرخ ابتلای بالایی دارد.

۳ منبع آگاه در این باره گفتند: درخواست مایک پنس در حالی است که مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌های آمریکا حاضر به پیروی از دستور دولت ترامپ برای بستن مرز‌ها نشده است.

از ماه مارس تاکنون، حدود ۱۵۰ هزار مهاجر کودک و بزرگسال از آمریکا اخراج شده‌اند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: