کد خبر: ۵۱۲۵۹۱
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۰
مدیرکل بین الملل بانک مرکزی:

مدیرکل بین الملل بانک مرکزی گفت: درباره تحریم بانک‌های ایران توسط آمریکا افزود: همه بانک‌هایی که نام آن‌ها دیروز به عنوان تحریم شده، اعلام شد قبلاً هم در فهرست تحریم‌های آمریکا وجود داشتند.

                          تحریم‌های اخیر آمریکا علیه بانک ها، تبلیغاتی است

به گزارش شفاف، حمید قنبری با حضور در بخش خبری ۲۱ شبکه یک سیما درباره تحریم بانک‌های ایران توسط آمریکا افزود: همه بانک‌هایی که نام آن‌ها دیروز به عنوان تحریم شده، اعلام شد قبلاً هم در فهرست تحریم‌های آمریکا وجود داشتند.

او ادامه داد: پس از اینکه ایالات متحده آمریکا از برجام خارج شد همه تحریم‌های لغو و تعلیق شده را دوباره بازگرداند و این بانک‌ها هم از همان زمان، تحریم شدند بنابراین اتفاق جدیدی درباره این بانک‌ها نیفتاده است.

قنبری اضافه کرد: نوع اعلام این خبر هم نشان می‌دهد که آمریکایی‌ها می‌دانند که قرار نیست اتفاق جدیدی در نتیجه این تحریم بیفتد، آن‌ها در مواردی که بخواهند مجموعه مالی را تحت فشار شدید قرار دهند، تحریم آن را از قبل اعلام نمی‌کنند و ناگهانی، آن را اعلام می‌کنند.

مدیرکل بین الملل بانک مرکزی افزود: در دو سال گذشته وضعیت روابط بانکی و تأمین مالی تجارت خارجی خود را به نحوی حفظ کردیم که اثری بر وضعیت تأمین کالا‌ها در داخل کشور وجود نداشته باشد با اینکه در این دو سال شدید‌ترین تحریم‌ها بر نظام بانکی و مالی کشور، اعمال شده است.

وی گفت: توانستیم ارز مورد نیاز کالا‌های اساسی و مورد نیاز مردم و مواد اولیه واحد‌های تولیدی را تأمین کنیم.

قنبری افزود: در ۶ ماه نخست امسال باوجود همه فشارها، توانستیم ۵ میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار ارز را برای کالا‌های اساسی تأمین کنیم و همچنان هم این فعالیت ادامه می‌یابد.

مدیرکل بین الملل بانک مرکزی گفت: صرفاً از طریق بانک‌ها کار نمی‌کنیم به جز آن، کانال‌های دیگری وجود دارد که از طریق آن ارز مورد نیاز ذینفعان را تأمین می‌کنیم.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: