کد خبر: ۵۱۲۷۰۳
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۵

نماینده مردم تهران در مجلس از کلید خورن طرح سؤال از محمد شریعتمداری وزیر کار خبر داد.

طرح سؤال از وزیر کار در مجلس کلید خورد

به گزارش شفاف، علی خضریان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به شرایط اقتصادی در ایام شیوع ویروس کرونا و شغل‌هایی که آسیب دیده‌اند و هم‌چنین تعطیلی مشاغل و بیکاری افراد، گفت: مدارکی به دست بنده رسیده که نشان می‌دهد شماری از اعضای ستاد انتخاباتی حسن روحانی با دستور معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در شرکت‌های زیر مجموعه شستا بکارگیری شده‌اند؛ این در حالیست که آمار‌ها نشان می‌دهد حدود ۳۰ درصد از جوانان کشور بیکار هستند که بسیاری از این جوانان تحصیل کرده و متخصص هستند و می‌توانستند واجد شرایط جذب در برخی شرکت‌های دولتی باشند.

وی با بیان اینکه بکارگیری افراد در مشاغل تخصصی و مدیریتی، نیازمند داشتن تخصص، تجربه و سوابق شغلی مؤثر و مرتبط است، افزود: سؤال بنده از محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی این است که اعضای کمیته جوانان و دانشجویان ستاد‌های انتخاباتی روحانی با کدام سابقه مؤثر شغلی، برای جذب در مشاغل کلیدی و هیئت مدیره بزرگترین و مهمترین هلدینگ‌ها و شرکت‌های اقتصادی و تولیدی کشور (زیرمجموعه‌های شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی) معرفی شده‌اند؟

نماینده مردم تهران در مجلس در همین راستا، ادامه داد: شریعتمداری که مدعی شفافیت در وزارتخانه تحت امرشان و بخصوص شرکت‌های شستا هستند حاضر به شفاف‌سازی درباره جذب بدون ضابطه این افراد نیز هستند؟ آیا چنین امکانی برای سایر جوانان کشور هم فراهم است؟ آیا این مصداق اتمّ بی‌عدالتی و تخلف آشکار مدیریتی نیست؟

خضریان اضافه کرد: شریعتمداری به‌عنوان وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی که متولی اشتغال در کشور است چه پاسخی به خیل جوانان بیکار در کشور دارد و این اقدام خود را چگونه توجیه می‌کند؟ در چنین شرایطی که مسائل اقتصادی اولویت اول کشور است و اقشار مختلف مردم با مشکلات عدیده معیشتی و بیکاری دست و پنجه نرم می‌کنند و هر روز هم این فشار در حال افزایش است و مردم زیر فشار اقتصادی در حال له شدن هستند، با پشتوانه کدام تصمیم کارشناسی‌شده در سال پایانی دولت اقدام به معرفی جوانان عضو ستاد انتخاباتی روحانی جهت عضویت در هیئت مدیره شرکت‌های بزرگ اقتصادی کرده‌اید؟

نماینده مردم تهران گفت: به استناد لیست‌ها و مدارک موجود این افراد با امضای جناب م. ک معاون وزیر به شستا معرفی شده‌اند، درخواست بنده از وزیر این است که درخصوص بکارگیری این افراد در چنین پست‌های مهمی شفاف‌سازی صورت گیرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: