کد خبر: ۵۱۲۷۱۹
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۸

مهاجم تیم ملی فوتبال ایران درباره شرایط ملی پوشان کشورمان در راه جام جهانی ۲۰۲۲ توضیحاتی را بیان کرد.

طارمی: تلاش می‌کنم برای تیم ملی بهترین باشم/ جام جهانی از دل این اردوها بیرون می آید

به گزارش شفاف، مهدی طارمی، مهاجم تیم ملی فوتبال ایران درباره اردوی ملی پوشان در ازبکستان و ترکیه عنوان کرد: به خاطر شرایطی که در دنیا به وجود آمده و به خاطر بیماری کرونا شرایط پروازی برای لژیونر‌ها و بازیکنان لیگ برتر ایران کمی سخت بود. در واقع جمع کردن ملی پوشان در این شرایط دشوار بود. به همین دلیل با کمی تاخیر به اردو اضافه شدیم. به دلیل فرصت کمی که داشتیم بیشتر به شکل تئوری توانستیم یکدیگر را بشناسیم.

مهاجم تیم ملی ادامه داد: واقعیت این است که جو تیم ملی نسبت به گذشته و زمان حضور ویلموتس عوض شده است. بازیکنان جدیدی که آینده مملکت هستند به اردو آمده و به جمع بازیکنان باتجربه اضافه شده اند. در مجموع به نظرم اردو جو خوبی داشت. علاوه بر این بازیکنانی مثل جهانبخش، پورعلی گنجی و بیرانوند مصدوم هستند و نتوانستند در این اردو حضور داشته باشند.

او درباره پیروزی تیم ملی مقابل ازبکستان گفت: بازی خوبی مقابل ازبکستان انجام دادیم. اینکه سرمربی تیم ملی این شجاعت را داشت که آنچه خودش مد نظر دارد را پیاده کند ستودنی است و حسن بزرگی محسوب می‌شود. اسکوچیچ به سیستم‌های گذشته اتکا نکرد و یک سیستم جدید را به تیم ملی آورده است. قاعدتا چند اردو طول می‌کشد که نفرات جدید یکدیگر را به خوبی بشناسند. خوشحالم بازی اول اسکوچیچ با پیروزی تیم ملی همراه شد.

طارمی درباره جلسات پی در پی اسکوچیچ با ملی پوشان در اردو گفت: اسکوچیچ به شدت مشتاق آموزش است و ما هم مشتاق یادگیری. اسکوچیچ انگیزه و انرژی مثبت زیادی دارد و همین انرژی را به بازیکنان منتقل می‌کند. ما هم سعی می‌کنیم این انرژی را در اردو مثبت و مثبت‌تر کنیم. اسکوچیچ حتی موقع صرف نهار و شام هم بین بازیکنان می‌آید و توضیح می‌دهد.

او درباره کمپ ترکیه اظهار داشت: در ترکیه تمرینات منظمی داشتیم و دوشنبه شب خبر رسید متاسفانه بازیکنان مالی کرونا گرفته اند. طبق قوانین فیفا باید به ترکیه می‌آمدیم تا در صورتی که شرایط برگزاری مسابقه مهیا می‌شد به میدان می‌رفتیم.

مهاجم تیم ملی خاطرنشان کرد: قطعا شناخت مربی تیم ملی در این اردو‌ها از بازیکنان بیشتر و بیشتر می‌شود. از دید من مسیر صعود به جام جهانی از دل چنین اردو‌هایی عبور می‌کند.

طارمی در پایان گفت: خوشحالم در سال‌های اخیر به شکل مداوم در اردو‌های تیم ملی حضور داشته ام. این برای من افتخار بزرگی است.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: