کد خبر: ۵۱۲۸۲۲
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۲

علیرضا رئیسی در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری با اشاره به محدودیت‌های جدید کرونایی، از تغییر الگوی شیوع ویروس کرونا به درگیری خانوادگی خبر داد.

به گزارش شفاف، علیرضا رئیسی معاون وزیر بهداشت و یادگاری نیا رئیس مرکز تحقیقات بیماری عفونی امشب ۲۳ مهر ماه در گفت‌وگوی ویژه خبری  به بررسی رکوردشکنی کرونا و منع رفت و آمد در ۵ کلان شهر پرداختند.

معاون کل وزیر بهداشت با اشاره به اینکه متاسفانه در حال حاضر درگیری به صورت خانوادگی شده است و ما شاهد ابتلای خانوادگی کرونا هستیم، گفت: مهمانی‌ها و سفر‌های دسته جمعی سبب ابتلای خانوادگی افراد به کرونا شده است.

رئیسی با بیان اینکه سفر کردن شروعی برا‌ی شکستن شیوه نامه‌های بهداشتی است، گفت: در این وضعیت خیلی باید دقت کنیم، از ابتدای شیوع ویروس در سطح کشور نیروی انتظامی و پلیس راهور پابه پای ما بودند و لذا از همین جا از آن‌ها تشکر می‌کنم.

رئیسی با اشاره به اینکه در هشت ماه گذشته هر زمان که مردم شیوه نامه‌های بهداشتی را جدی گرفتند شاهد کاهش بیماری بودیم، افزود: در بالاترین سطح ۸۰ درصد مردم دستورالعمل‌ها را رعایت کردند و لذا در آن زمان بود که بیماری به پایین‌ترین سطح خود رسید و هنگامی که این مسئله برعکس شد شاهد اوج بیماری بودیم.

او با اشاره به اینکه برای مهار اپیدمی و این ویروس یک علت وجود ندارد که بگوییم اگر آن را انجام دهیم دیگر بیماری کنترل می‌شود، اظهار کرد: مجموعه‌ای از عوامل را باید کنترل کنیم، یکی از مهمترین عامل ها بحث تردد است، الگویی که در سطح کشور اتفاق افتاده این است که درگیری به صورت خانوادگی شده است.

تغییر الگوی شیوع ویروس کرونا 

این عضو ستاد ملی مبارزه با کرونا با اشاره به اینکه الگوی شیوع کرونا به سمت درگیری خانوادگی پیش می رود، بیان کرد: به طور کلی عدم رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی مساوی با افزایش بیماری است، ویروس همیشه وجود دارد ، ویروس به خودی خود خارج از بدن انسان هیچ فعالیتی ندارد، ولی زمانی که وارد بدن یک فرد می‌شود فعالیت آن شروع شده و قابلیت انتقال دارد یعنی ویروس می‌تواند از طریق یک انسان به انسان دیگر انتقال یابد. 

رئیسی با بیان اینکه ویروس به خودی خود انتقال پیدا نمی‌کند لذا به همین دلیل باید هر لحظه تصور کنیم که این ویروس ممکن است در محیط وجود داشته باشد، گفت: دنیا به این موضوع رسیده است که تعطیلی‌های وسیع به صورت موقتی عمل می‌کند و به محض اتمام تعطیل‌ ها دوباره ویروس گسترش پیدا می‌کند.

در حال تکمیل... 

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: