کد خبر: ۵۱۲۸۸۷
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۰

 

مشخصات  فنی و ظاهری درب ضد سرقت، امروزه آن‌را به یکی از درب‌های محبوب و مورد استقبال کاربران برای واحدهای مسکونی، اداری و تجاری تبدیل کرده‌است. همان‌طورکه از نام این درب برمی‌آید، باید مانع از ورود سارقین شود، اما برای یک انتخاب اصولی و هوشمندانه باید دانست که: ویژگی‌های قفل درب ضد سرقت چگونه باید باشد؟ ابعاد درب ضد سرقت چگونه تعیین شود که استانداردهای لازم را رعایت کند؟ و البته برای نصب درب ضد سرقت، چه الزاماتی باید فراهم شود؟

چرا از درب ضد سرقت استفاده کنیم؟

انسان همواره در زندگی خود به دنبال امنیت و آرامش است. حفاظت از حریم خانواده و ایجاد محیطی امن، آرامش روانی به همراه دارد. دردنیای امروز که اکثر پدرها و مادرها شاغلند و فرزندان و یا سالمندان ساعات بسیاری از روز و شب را تنها در خانه می‌گذرانند، استفاده از درب ضد سرقت ایمن‌ترین و مطمئن‌ترین روش برای تامین امنیت منزل است.

در محیط های اداری و تجاری نیز کارفرمایان با استفاده از درب ضد سرقت، با اطمینان خاطر کسب ‌و کار خود را رها می‌کنند و به آغوش خانواده باز می‌گردند. هنگامی‌که نصب درب ضد سرقت انجام شود، تنها مجوز عبور فرد از درب، داشتن کلید است و با هل‌دادن، شکستن قفل و حتی شکستن درب هم راهی برای عبور بازنمی‌شود! در واقع با نصب درب ضد سرقت شاه‌کلید هم به سارقان کمکی نمی‌کند!

تفاوت درب ضد سرقت با درب‌های دیگر چیست؟

بارها در زندگی همه‌ما این اتفاق‌افتاده‌است که کلیدمان را جاگذاشتیم یا گم‌کردیم و مجبور به ورود به خانه یا محل کارمان هستیم. دراین‌مواقع آسان‌ترین راه‌حل، شکستن قفل یا درب است. درب ضد سرقت به‌دلیل استفاده از ورق فولادی به کاررفته در آن که معمولا ضخامت آن بیش از یک ‌میلی‌متر است، به‌سادگی قابل ورود و شکستن نیست.

درواقع درب ضد سرقت در برابر دستکاری و تخریب، بسیار مقاوم است. ازطرفی قفل درب ضد سرقت دارای 11 زبانه است که در سه جهت مختلف حرکت می‌کنند. این درب‌ها معمولا عایق صدا، انرژی و حرارت نیز هستند و در آن ها پشم نسوز برای پیشگیری از آتش‌سوزی به‌کاررفته‌است. درب ضد سرقت به‌دلیل دارابودن زه پلاستیکی مانع ورود گردوغبار و اتلاف انرژی می‌شود. جنس درب ضد سرقت از آلیاژ فلزاتی چون آلومینیوم و فولاد است، اما درب‌های چوبی و از جنس فایبرگلاس نیز وجوددارند.

درب ضد سرقت یا حفاظ آهنی؟

امنیت، مزایا و ویژگی‌های درب ضد سرقت با حفاظ‌آهنی یا حصارآکاردئونی قابل قیاس نیست. شاید میله های آهنی را با هزینه‌ای اندک بتوان نصب‌کرد، اما نمی‌توان با زیبایی، امنیت و عایقی که با نصب درب ضد سرقت به‌وجود می‌آید، مقایسه‌کرد. درب‌آکاردئونی باعث تغییر ظاهر ناخوشایندی در ورودی منزل یا محل کارتان می‌شود. با این تغییر ظاهر، همسایگان در آپارتمان و دیگر کاسبان در پاساژ یا مجتمع های تجاری  به‌سادگی کنارنمی‌آیند. حصار آکاردئونی، تضمینی برای جلوگیری از ورود افراد بیگانه نیست. با شکستن قفل، راه ورود بازمی‌شود. درحالی‌که تنها راه ورود به درب ضد سرقت داشتن کلید است.  نکته‌دیگر اینکه باقراردادن دیلم در لولاها، نرده‌آهنی به‌راحتی قابل بازشدن است. درحالی‌که درب ضد سرقت از چند جهت قفل می‌شود و حتی نوع دیجیتال و دوربین‌دار آن، درصورت بروز مشکل به‌صاحب‌خانه اطلاع‌رسانی هشدار  ارسال می‌کند. درب ضد سرقت در طول عمر هر فرد یک و یا نهایتا دوبار خریداری می‌شود و هزینه‌ای که صرف آن می‌شود دربرابر مزایایی که مهم‌ترین آن آرامش فکری و امنیت است،  بجا و منطقی به‌نظر می‌رسد.

درب ضد سرقت باید چه ویژگی‌هایی داشته‌باشد؟

کسانی‌که برای محل زندگی یا کار خود به‌دنبال نصب درب ضد سرقت هستند، باید بدانند که درب ضد سرقت به‌دلیل کیفیت، عمرطولانی و زیبایی تا چندین دهه نیاز به‌تغییر و تعویض ندارد. بنابراین باید برای انتخاب درست درب ضد سرقت به‌وجود این ویژگی‌ها دقت‌کرد:

 • ظاهر زیبا داشته باشد
 • از متریال باکیفیت در بدنه آن استفاده شده‌باشد
 • کیفیت بسته‌شدن درب ضد سرقت مهم است. بدون سروصدا و با فشار اندک بسته‌شود
 • ضد آب باشد
 • عایق صدا باشد
 • از برون‌رفت گرما و سرما جلوگیری‌کند و مانع اتلاف انرژی باشد
 • کیفیت قفل درب ضد سرقت بررسی شود
 • ابعاد درب ضد سرقت متناسب با محل نصب و چارچوب ‌در، تعیین‌شود
 • نصب درب ضد سرقت توسط نصاب ماهر انجام شود.

قفل درب ضد سرقت باید چه ویژگی‌هایی داشته‌باشد؟

درب ضد سرقت،  بدونِ داشتنِ قفل مطمئن، یک دربِ معمولی است. قفل درب ضد سرقت چندین زبانه دارد که هنگامی که کلید وارد قفل می‌شود، هرزبانه درجهتی مختلف حرکت می‌کند. هرچقدر تعداد این زبانه‌ها بیشتر باشد، امنیتِ درب ضد سرقت بیشتراست. به‌طورکلی قفل درب ضد سرقت را می‌توان اینگونه تقسیم‌بندی کرد:

 • قفل درب ضد سرقت دیجیتالی
 • قفل درب ضد سرقت کلیدی

قفل درب ضد سرقت دیجیتالی خود به‌انواع: 1. کارتی 2. اثر انگشتی و 3. تشخیص چهره تقسیم می‌شود. در قفل درب ضد سرقت دیجیتالی، اطلاعات ورود، از طریق گوشی هوشمند و کامپیوتر به‌صاحب ملک انتقال داده می‌شود و به‌سیستم ضد هک پیشرفته مجهز است.

ابعاد درب ضد سرقت باید چگونه باشد؟

ابعاد درب ضد سرقت را به‌طورکلی می توان به دو دسته:

 • ابعاد درب ضد سرقت استاندارد
 • و ابعاد درب ضد سرقت سفارشی

تقسیم‌بندی نمود. ابعاد درب ضد سرقت استاندارد ( ۱۰۹*۲۱۱ ) و ( ۱۰۵*۲۱۰ ) و (۱۱۰*۲۱۰ ) سانتی‌متر است. اما زمانی که کاربران قصد داشته باشند درب فعلی خود را با درب ضد سرقت جایگزین‌کنند و طول ‌و عرض فضای درخواستی در ابعاد استاندارد نگنجد، لازم‌است یک درب ضد سرقت با ابعاد سفارشی تهیه‌کنند.

با دُرکو، امنیت و آرامش را به خانه ببرید...

درب ضد سرقت، بخشی از دکوراسیون منزل یا محیط‌کار نیست که بعدازمدتی تعویض شود. اما انتخاب اصولی و هوشمندانه درب ضد سرقت درعین زیبایی و کیفیت، به‌محیط اداری یا مسکونی شخصیت می‌بخشد. گروه صنعتی "درکو" با نیم قرن تجربه، سوابق درخشان، ایده‌های مدرن، استفاده از دستگاه‌های تمام اتوماتیک و علم روز با ساخت و عرضه محصولات چوبی و معرفی خود به عنوان تولید کننده درب ضد سرقت گامی بلند درراستای تامین خواسته‌های کاربران برداشته‌است.

دُرکو با دریافت گواهینامه IMS (جهت ارتقای سطح کمی وکیفی محصولات و خدمات خود)، گواهینامه ISO9001:2008 و ISO14001:2004 و OHSAS (جهت یکپارچه‌کردن مدیریت تولید و فروش) و گواهینامه ISO1002:2004 (جهت پیاده‌سازی سیستم رضایتمندی مشتری)، بدون شک یکی از معتبرترین و پرطرفدارترین مجموعه‌هاست.

دُرکو با ساخت، فروش و نصب درب ضد سرقت، درب چوبی لوکس ساختمانی، درب ضد سرقت ترک، ویلایی و درب لابی، درب داخلی و درب ضد آب، درب ضد حریق، درب اتاق سرور، درب بیمارستانی، انواع درب‌های چوبی ساختمانی و ترکیبی (چوب و فلز، چوب و شیشه) طراحی و اجرای مدرن کمد دیواری و کابینت، لذت خرید امن، آسان و مقرون‌به‌صرفه را به ارمغان می‌آورد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: