کد خبر: ۵۱۲۹۲۹
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۳

منتظر تربتی گفت:قرارداد صادرات گاز به ترکیه تا پنج سال آینده اعتبار دارد و درصدد تمدید این قرارداد گازی هستیم.

منتظر پاسخ ترکیه برای تمدید قرارداد هستیمبه گزارش شفاف، به نقل از روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، حسن منتظرتربتی مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران گفت: در نشستی که هفته گذشته به‌صورت ویدئوکنفرانس با طرف ترکیه‌ای برگزار شد، تمایل ایران برای تمدید قرارداد صادرات گاز مطرح و درخواست شد که با توجه به فرصت باقی‌مانده، به این بحث ورود کنیم.

وی ادامه داد: البته به دلیل شیوع ویروس کرونا، رفت و آمد‌ها کمی سخت شده است و امیدواریم پس از این شرایط، مذاکرات حضوری را با این کشور آغاز کنیم، اما فعلاً درخواست و علاقه‌مندی خود را برای تمدید قرارداد مطرح کرده‌ایم.

معاون وزیر نفت در امور گاز در بخش دیگری از سخنان خود، در خصوص انفجار در خط لوله صادرات گاز به ترکیه که در روز‌های آغازین سال  رخ داد، گفت: همان‌طور که می‌دانید، انفجار خط لوله پیش از این هم سابقه داشته است. طرف ترکیه پس از انفجار، اعلام کرد که یک حمله تروریستی در داخل خاک ترکیه باعث این اتفاق شده است.

تربتی گفت:تعمیرات خط لوله انتقال گاز بیشتر از حد معمول به طول کشید که بر اساس ادعای شرکت بوتاش، این تأخیر ناشی از شیوع ویروس کرونا و تأخیر در تأمین به موقع قطعات و تجهیزات بوده است.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: