کد خبر: ۵۱۲۹۵۷
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۴

فرماندهی عملیات مشترک عراق از برقراری امنیت در بخشی از یک منطقه خبر داد که پناهگاه و مسیر انتقال تروریست‌ها در شمال این کشور محسوب می‌شود.

به گزارش شفاف، تحسین الخفاجی، سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک عراق در گفت‌وگویی ویژه با خبرگزاری اسپوتنیک روسیه ضمن اعلام برقراری امنیت در بخشی از یک منطقه که پناهگاه و مسیر انتقال تروریست‌ها در شمال این کشور محسوب می‌شود، اظهار کرد: عملیات ارتش عراق و نیروهای ویژه صبح امروز با پشتیبانی جنگنده‌های ارتش و نیروی هوایی برای پاکسازی منطقه‌ای موسوم به جزیره "کنعوص" واقع در شمال شهرستان الشرقاط، در شمال استان صلاح الدین آغاز شد.

الخفاجی گفت: نیروها کار خود را از شرق جزیره نزدیک به روستای کنعوص که پناهگاه تروریست‌ها بوده و به عنوان مسیر انتقال تروریست‌ها استفاده می‌شد، شروع کردند، بنابراین این عملیات اهمیت بسیاری به ویژه برای تامین امنیت جنوب موصل، مرکز نینوا و نیز شمال استان صلاح الدین تا دیالی در شرق عراق دارد.

سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک عراق افزود: این عملیات با ساخت پل و گسیل نیروها به سمت جزیره آغاز شد و در حال حاضر امنیت بخش جنوبی آن تامین شده است.

او در ادامه تاکید کرد: عملیات با هدف پاکسازی جزیره کنعوص از تمام تروریست‌ها آغاز شده و هنوز ادامه دارد.

مرکز رسانه جنگ عراق نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد: یگان‌های فرماندهی عملیات نینوا با دو تیپ ۱۴ و ۱۶ پیاده‌نظام و تیپ نیروهای ویژه عملیات بازرسی روستای کنعوص را برای یافتن گروهک‌های داعشی باقی مانده آغاز کردند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: