کد خبر: ۵۱۲۹۶۰
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۵

سفیر جمهوری اسلامی ایران در اسپانیا، امروز دوشنبه (۲۸ مهرماه) با «پیلار کوئنکا»، رئیس مجلس سنای اسپانیا در محل مجلس این کشور دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش شفاف، حسن قشقاوی، در این ملاقات ضمن اشاره به روابط دیرینه و خوب دو کشور، بر تقویت روابط دوجانبه میان تهران - مادرید به ویژه در حوزه پارلمانی تاکید کرد .

وی همچنین با اشاره به فرا رسیدن پنجمین سالگرد امضای برجام گفت: حمایت جهانی از اجرای قطعنامه ۲۲۳۱ و مخالفت با مواضع امریکا در شورای امنیت سازمان ملل، از روز گذشت بستر اجرای مفاد این قطعنامه در لغو تحریم تسلیحاتی ایران و محدودیتهای مسافرتی برخی از مسولین ایرانی را موجب شد و نشان داد که یکجانبه گرایی آمریکایی راه به جایی نخواهد برد.

سفیر ایران در اسپانیا در بخش دیگری از اظهارات خود اعلام کرد که علیرغم‌ ادعای آمریکایی ها، تحریم های شدید آنها در شرایط سخت بیماری ویروس کرونا به موضوعات بشر دوستانه نیز کشیده شده و در حال حاضر امکان واردات دارو جهت مقابله با بیماری کرونا نیز وجود ندارد.

در این دیدار رئیس مجلس سنا ضمن تاکید بر نقش دیپلماسی پارلمانی در تقویت روابط دوجانبه و استقبال از گسترش همکاری ها میان دو کشور در این حوزه، برضرورت رایزنی و تعامل جهانی در برخورد با مشکلات و بلایایی چون کرونا تاکید کرد و از گسترش تعامل و رایزنی با همتای ایرانی خود استقبال کرد .

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: