کد خبر: ۵۱۳۰۴۸
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۰
با لغو تحریم‌های تسلیحاتی،

سفیر جمهوری اسلامی ایران در پرتغال تاکید کرد: با لغو محدودیت‌های تسلیحاتی سازمان ملل، ایران به دنبال رقابت تسلیحاتی در منطقه نخواهد بود.

به گزارش شفاف، مرتضی دامن پاک جامی در مصاحبه با آژانس خبری «لوسا» پرتغال که در بسیاری از شبکه‌های خبری این کشور وبرخی از کانال‌های خبری پرتغالی زبان در برزیل و آنگولا نیز بازتاب یافت تاکید کرد: ایران طبق قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت و توافق هسته‌ای از ۱۸ اکتبر حق خرید و فروش سلاح‌های متعارف را دارا می‌باشد، اما هیچ قصدی برای وارد شدن به رقابت تسلیحاتی در منطقه گرفتار در تنش و بی ثباتی خاورمیانه ندارد.

این دیپلمات ارشد ایرانی در این مصاحبه تاکید کرد: ایران همواره خواستار برچیدن سلاح‌های کشتار جمعی در این منطقه بوده و به دنبال صلح و همکاری با همسایگان خود است.

وی افزود: آن‌هایی که نقش ایران در منطقه خاورمیانه را زیر سئوال می‌برند، بویژه کشور‌های آمریکای شمالی، خود بزرگترین فروشندگان سلاح به منطقه و ایجاد کننده رقابت تسلیحاتی و انباشت انبوهی از سلاح‌های مخرب در این منطقه هستند.
سفیر ایران در پاسخ به سئوال خبرنگار خبرگزاری لوسا در خصوص تاثیر انتخاب ریاست جمهوری آمریکا بر ایران که در ماه نوامبر برگزار می‌شود، افزود: برای تهران فرقی نمی‌کند که کدام کاندیدا انتخاب شود، زیرا ایران در چهل سال گذشته از ناحیه هر دو گروه جمهوری خواه یا دموکرات حاکم در آمریکا ضربه خورده و در معرض فشار و تحریم قرار گرفته است.

وی تاکید کرد: آنچه برای ایران مهم است تغییر رفتار استکباری آمریکا علیه مردم ایران و احترام به حقوق آنان است. در این صورت ایران نیز با آمریکا رفتاری همانند دیگر کشور‌های عادی جهان خواهد داشت.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: