کد خبر: ۵۱۳۱۳۴
تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۳

فضانورد آمریکایی ناسا به همراه دو کیهان نورد اهل روسیه پس از ۱۹۶ روز اقامت در ایستگاه فضایی بین‌المللی به زمین بازگشتند.

به گزارش شفاف، پس از گذشت ۱۹۶ روز از زندگی و کار در مدار زمین و در داخل ایستگاه فضایی بین المللی، «کریس کسیدی» (Chris Cassidy) فضانورد ناسا چهارشنبه شب از سومین مأموریت خود به همراه «ایوان واگنر» (Ivan Vagner) و «آناتولی ایوانیشین» (Anatoli Ivanishin) دو کیهان نورد نورد روس از ایستگاه فضایی بین المللی به سلامت به زمین بازگشتند.

به نوشته پایگاه اینترنتی ناسا، این فضانوردان در ساعت ۱۹:۳۲ چهارشنبه به وقت منطقه زمانی شرقی (۳:۰۲ بامداد پنج شنبه به وقت تهران) ایستگاه فضایی بین المللی را ترک کردند و در ساعت ۲۲:۵۴ شب به وقت منطقه زمانی شرقی (۶:۲۴ صبح امروز پنجشنبه به وقت تهران) در جنوب شهر «جزقازغان» (Dzhezkazgan) در قزاقستان فرود آمدند.

فضانورد ناسا

تصویری از کریس کسیدی، پس از بازگشت از ایستگاه فضایی بین المللی

براساس اعلام ناسا، این فضانوردان قرار است ابتدا تحت معاینات پزشکی اولیه قرار گیرند و سپس این سه فضانورد برای بازگشت به خانه از یکدیگر جدا خواهند شد.

کریس کسیدی، فضانورد ناسا که فرماندهی مأموریت اکسپدیشین ۶۳ را بر عهده داشت، قرار است سوار بر هواپیمای ناسا به «هیوستون» (در ایالت تگزاس) بازگردد. این در حالی است که دو کیهان نورد روس با پرواز به «استار سیتی» روسیه بازخواهند گشت.

به نوشته ناسا، با خروج کسیدی و دو کیهان نورد روس از ایستگاه فضایی بین المللی، رسما مأموریت اکسپدیشن ۶۴ آغاز شد و «سرگئی ریژیکوف» (Sergey Ryzhikov) به عنوان فرمانده جدید ایستگاه فضایی بین المللی به همراه «کیت روبینز» (Kate Rubins) و «سرگئی سورچکوف» (Sergey Kud-Sverchkov) به عنوان مهندسان پرواز در مأموریت اکسپدیشن ۶۴ فعالیت خواهند کرد.

گفتنی است؛ پیش‌تر کریس کسیدی با انتشار یک پیام توئیتری به همراه عکس‌هایی از خود در ایستگاه فضایی بین المللی، آمادگی خود را برای بازگشت به زمین اعلام کرده بود.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: