کد خبر: ۵۱۳۱۷۲
تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۸

رئیس جمهوری عراق ضمن استقبال از سفیر روسیه در بغداد بر لزوم کاهش تنش ها در منطقه تاکید کرد.

به گزارش شفاف، برهم صالح، رئیس جمهوری عراق امروز پنج‌شنبه، ضمن استقبال از «ماکسیم ماکسیموف»، سفیر روسیه در بغداد بر لزوم کاهش تنش‌ها در منطقه تاکید کرد.

براساس گزارش میدل ایست نیوز، در بیانیه دفتر رسانه‌ای رئیس جمهوری عراق آمده که این دیدار در کاخ السلام بغداد برگزار شد و دو طرف به رایزنی درباره راه‌های تقویت روابط دوجانبه و گسترش همکاری‌ها و عمل مشترک در راستای خدمت به منافع متقابل دو کشور پرداختند.

این بیانیه افزود که صالح و سفیر روسیه در بغداد همچنین درباره آخرین تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی رایزنی و بر پایبندی بر گفت‌وگو برای تقویت امنیت و صلح در منطقه تاکید کردند.

رئیس جمهوری عراق در ادامه بر لزوم یکپارچه شدن تلاش‌های منطقه‌ای و بین‌المللی برای مبارزه با تروریسم و افراط گرایی، کاهش تنش‌ها که تاثیر منفی بر فرصت‌های توسعه و شکوفایی ملت‌های منطقه می‌گذارد و هماهنگی و اقدام مشترک و اینکه عراق بخشی از محور تقویت امنیت و ثبات در منطقه باشد تاکید کرد.

در مقابل ماکسیموف نیز مجددا بر حمایت کشورش از عراق و تمایل برای تحکیم پیوند روابط در همه عرصه‌ها و گسترش همکاری‌های اقتصادی و فرهنگی میان دو کشور تاکید کرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: