کد خبر: ۵۱۳۲۲۳
تاریخ انتشار: ۰۳ آبان ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۰

مدیر مرکز پیگیری و کنترل بیماری‌ها در اروپا گفت به منظور رفع خطر اشباع شدن ظرفیت مراکز درمانی، باید یک اقدام جمعی عمومی صورت گیرد.

                          مقامات بهداشتی اروپا خواهان اقدام فوری اعضا شدند

به گزارش شفاف، از رویترز، مرکز پیشگیری و کنترل بیماری‌ها در اروپا روز جمعه از کشور‌های عضو خواست، برای ممانعت از اشباع ظرفیت مراکز درمانی خود فوراً تدابیر تعیین کننده‌ای برای مقابله با شیوع ویروس کرونا اتخاذ کنند.

آنطور که در آخرین اظهارنظر مرکز پیگیری و کنترل بیماری‌ها در اروپا آمده است، آسیب پذیری مردم در بیشتر مناطق همچنان بالاست و درصد مصونیت از ۱۵ درصد کمتر می‌باشد. نرخ مرگ و میر نیز از یک ماه پیش سیر صعودی دارد.

آندرئا امون، مدیر مرکز پیگیری و کنترل بیماری‌ها در اروپا می‌گوید:” واضح است که فشار کار بر روی مراکز درمانی بالاست. میزان مرگ و میر هم روند صعودی دارد. با توجه به افزایش قدرت انتقال ویروس، محافظت از افراد آسیب پذیر هم دشوار شده است. به منظور رفع خطر اشباع شدن ظرفیت مراکز درمانی باید یک اقدام جمعی عمومی صورت گیرد“.

مقامات فرانسه روز پنجشنبه از ابتلای ۴۱۶۲۲ نفر دیگر به ویروس کرونا خبر دادند. این آمار از ابتدای شیوع کرونا در این کشور بی سابقه است. روز جمعه نیز آمار کل مبتلایان در فرانسه از مرز ۱ میلیون نفر فراتر رفت.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: