کد خبر: ۵۱۳۲۸۱
تاریخ انتشار: ۰۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۹

خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش کرد، وزرای دفاع و امور خارجه آمریکا چند روز دیگر با همتایان هندی خود در شهر دهلی نو با هدف انجام مذاکراتی استراتژیک که قرار است منجر به "تقویت پیام کمپین مقابله با چین دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا شود" دیدار می کنند.

به گزارش شفاف، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، در همین راستا قرار است مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا روز سه شنبه هفته جاری نشستی را با نارندرا مودی، نخست وزیر هند داشته و در سومین اجلاس گفتگوی ۲+۲ وزیران هند و آمریکا همراه با مارک اسپر، وزیر دفاع دولت دونالد ترامپ و همتایان هندی این دو وزیر با هدف بحث بر سر تجارت دو جانبه و مسائل مورد توجه دو طرف شرکت کند.

وزیر امور خارجه آمریکا اخیرا به خبرنگاران گفت، "مطمئن" است که دو طرف درباره "چگونگی همکاری کشورهای آزاد با یکدیگر با هدف دفع تهدیدات ایجاد شده از سوی حزب کمونیست چین" به بحث خواهند پرداخت.

او این اظهارات را بعد از آن مطرح کرد که استفان بیگان، معاون وزیر امور خارجه آمریکا طی سفرش در تاریخ ۱۲-۱۴ اکتبر به دهلی نو چین را به "فیلی در اتاق" تشبیه کرد.

بیگان تصریح کرد، کاخ سفید به دنبال حمایت از منافع هند در منطقه، ایجاد یک منطقه هند-اقیانوسیه آزاد و باز و مقابله با ریسکهای ایجاد شده از سوی شبکه های مخابراتی چین است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: