کد خبر: ۵۱۳۳۷۳
تاریخ انتشار: ۰۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۴
یک روزنامه عبری نوشت

روزنامه یسرائیل هیوم امروز (دوشنبه) نوشت، ابوظبی و تل‌آویو در حال بررسی پروژه افتتاح یک گذرگاه دریایی هستند که امکان سفر مستقیم حجاج مسلمان دارای تابعیت اسرائیل را از بندر ایلات به بندر جده در عربستان فراهم می‌کند.

به گزارش شفاف، این روزنامه نوشت، یک هیئت اماراتی به ریاست سلطان احمد بن سلیم، رئیس اجرایی مجموعه بنادر دبی که بزرگترین مجموعه بنادر در جهان به شمار می‌رود به همراه بازرگانان اماراتی هفته جاری از بندر ایلات دیدن کرد.

طرحی که توسط مدیر بندر ایلات و شلومی فوگل، مالک این بندر ارائه شده مکانیزم کار در این گذرگاه را توضیح می‌دهد. به این شکل که کشتی‌های مسافربری در بندر ایلات پهلو می‌گیرند و مسلمانان دارای تابعیت اسرائیل که خواستار انجام مناسک حج و عمره در مکه هستند، می‌توانند با این کشتی‌ها مستقیما وارد جده در ۷۰ کیلومتری مکه شوند.

مدیر بندر ایلات با بیان اینکه اعضای هیئت اماراتی از جمله سلطان بن سلیم از این طرح خوششان آمد و گفتند قابل اجراست، گفت، به زودی سفر متقابلی به همراه خدمه بندر ایلات به امارات خواهد داشت و طی روزهای آتی نشستی مجازی برگزار خواهد شد.

مسلمانان عرب ساکن اراضی اشغالی همه ساله برای انجام مناسک حج، از گذرگاه مرزی الکرامه وارد اردن می‌شوند و بعد از اخذ گذرنامه اردنی به عربستان می‌روند.

یسرائیل هیوم نوشت، علاوه بر خط دریایی مستقیم میان اراضی اشغالی و مکه، همکاری در راه اندازی یک خط کشتی‌های کانتینری بین بندر ایلات و بندر جبل علی امارات مورد بررسی قرار خواهد گرفت؛ سفری که حدود ۱۰ روز طول می‌کشد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: