کد خبر: ۵۱۳۴۳۰
تاریخ انتشار: ۰۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۵

وزارت دفاع ارمنستان از خروج نیروهای قومی ارمنستان از یک شهر استراتژیک در مرز ایران برای جلوگیری از خسارت و تلفات بیشتر خبر داد.

به گزارش شفاف به نقل از رویترز، آذربایجان، وزارت دفاع قره‌باغ در بیانیه‌ای گفت: نبردهای محلی صبح سه‌شنبه در چندین بخش خط مقدم در حال انجام بود. وزارت دفاع آذربایجان از جنگ متمرکز در سه منطقه خط مقدم خبر داد.

وزارت دفاع قره‌باغ گفت: شرایط در منطقه درگیری در طول شب نسبتاً ثابت و شدید باقی ماند. نبردهای توپخانه‌ای در برخی مناطق ادامه یافت.

این وزارت‌خانه در بیانیه‌ای گفت که شهرهای مارتونی و مارتاکرت و همچنین روستاهای بخش شمالی منطقه عسکران بمباران شدند.

وزارت دفاع آذربایجان در بیانیه‌ای گفت که به مواضع نظامی و شهرک‌هایش در نزدیکی خط مقدم شلیک شده و نبرد عمدتاً در مناطق خوجاوند، فیزولی و قبادعلی ادامه پیدا کرده است.

گروه مینسک که به منظور میانجی‌گری در این درگیری تشکیل شده و توسط فرانسه، روسیه و آمریکا اداره می‌شود، قرار است با وزاری خارجه ارمنستان و آذربایجان در ۲۹ اکتبر (۸ آبان) در ژنو دیدار کند. ترکیه هم خواستار نقش مهم‌تر در بدنه واسطه‌گری شده است.

حامی آکسوی، وزیر امور خارجه ترکیه اواخر روز دوشنبه گفت مذاکرات هدف‌محور در تطابق با قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل و قوانین بین‌المللی مورد نیاز مذاکرات با مشارکت گروه مینسک برای رسیدن به نتیجه بوده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: