کد خبر: ۵۱۳۶۳۶
تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۰

لیتوانی از طریق سفارت بلاروس در ویلنیوس مراتب اعتراض رسمی خود را به مقامات بلاروسی به دلیل تصمیم مینسک برای بستن جزئی مرزها به روی لیتوانیایی‌ها ابلاغ کرد.

به گزارش شفاف، به نقل از خبرگزاری تاس، وزارت خارجه لیتوانی اعلام کرد، مینسک با تصمیمش برای بستن یک‌طرفه مرزها از عصر پنج‌شنبه برخلاف توافقنامه دوجانبه درباره رفت‌وآمد شهروندان دو طرف بین دو کشور عمل کرده است.

این وزارتخانه افزود: بلاروس، ویلنیوس را در جریان این تصمیم قرار نداده لذا ما از مینسک می‌خواهیم درباره دلایل این نقض توافقنامه و تضمین عدم تکرار آن توضیحاتی ارائه کند.

لیناس لینکاویچوس، وزیر خارجه لیتوانی نیز به رادیو "آل آر تی" رادیو لیتوانی گفت، ویلنیوس هیچ اطلاعی درباره این تصمیم بلاروس ندارد.

وزارت خارجه لیتوانی پیشتر به مقامات بلاروس در این باره یعنی مطلع کردن دقیقه نودی مرزبانان لیتوانی از این‌که مسافران و خودروهایی که قصد ورود به بلاروس را داشتند اجازه ورود به خاک بلاروس را ندارند، اعتراض کرده بود.

در مقابل مینسک در توجیه بستن مرزهایش به تلاش برای مقابله با شیوع کرونا اشاره کرده که از روزهای پیش روند ابتلا در لیتوانی بیشتر شده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: