کد خبر: ۵۱۳۶۵۱
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۲

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور درباره قانونی بودن یا نبودن حضور آفرود سواران در مناطق حفاظت شده توضیحاتی داد.

به گزارش شفاف، سرهنگ جمشید محبت خانی فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور در گفت و گویی، با اشاره به تعقیب یک کل وحشی در کویر مرنجاب توسط یکی از آفرود سواران که سبب تلف شدن این حیوان شد، اظهار کرد: آفرود سواران مجوز زمان و مکان را از سازمان اتومبیلرانی دریافت می‌کنند؛ ما در مناطق ۴ گانه‌‌ای که تحت پوشش سازمان حفاظت محیط زیست هستند؛ به هیچ عنوان اجازه حضور این افراد را نمی‌دهیم.

او افزود: سازمان محیط زیست به دلیل تخریبی که آفرود می‌تواند بر مناطق تحت پوشش محیط زیست وارد کند، به هیچ عنوان اجازه حضور در این مناطق را به آفرود سواران نمی‌دهد.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور با بیان اینکه اتفاقات غیرقانونی که توسط آفرود سواران صورت می‌گیرد، خارج از مناطق ۴ گانه است، گفت: آفرود سواران بیشتر در مناطق آزادی که از سوی سازمان اتومیبلرانی مجوز آن را دریافت می‌کنند، فعالیت دارند.

سرهنگ محبت خانی تصریح کرد: ما نمی‌توانیم این تفریح را از علاقه‌مندان و دوستداران این حرفه سلب کنیم، تعدادی زیادی از این آفرود سوار‌ان علاقه‌مند به محیط زیست هستند.

او با بیان اینکه باید خسارت آفرود سواران به طبیعت به صفر برسد، افزود: درخصوص شناسایی فردی که سبب کشته شدن یک کل وحشی در کویر مرنجاب شده بود، آفرود سواران به ما کمک کردند تا وی را پیدا کردیم.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور بیان کرد: ما در این حوزه نیاز داریم تا با سازمان اتومبیلرانی مناطقی را تعیین کنیم که با حضور آفرود سواران آسیبی به محیط زیست وارد نشود و حضور آن‌ها در سایر مناطق غیرقانونی اعلام شود.

سرهنگ محبت خانی با بیان اینکه در سال گذشته پرونده‌هایی درخصوص تخلفات آفرود سواران وجود دارد، تصریح کرد: متولی صدور مجوز برای آفرود سواران سازمان اتومبیلرانی است، لذا محل‌هایی برای آفرودسواران باید تعیین شود تا آسیبی به محیط زیست وارد نشود.


انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: