کد خبر: ۵۱۳۶۶۹
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۰

سازمان ملل اعلام کرد، دور پنجم مذاکرات کمیته نظامی مشترک لیبی برای اولین بار از زمان تشکیل کمیته طبق خروجی‌های نشست برلین در داخل لیبی برگزار خواهد شد.

                          اولین جلسه کمیته نظامی لیبی در خاک این کشور

به گزارش شفاف، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، کمیته نظامی مشترک لیبی (۵+۵) بین دوم تا چهارم نوامبر دور پنجم نشست خود را برای اولین بار در داخل لیبی و در شهر غدامس با حضور استفانی ویلیامز، جانشین نماینده سازمان ملل در لیبی برگزار خواهد کرد.

شرکت کنندگان در این دیدار سازوکار اجرای آتش‌بس دائمی از جمله تاسیس کمیته‌های فرعی و نیز سازوکار نظارت و تحقق آتش‌بس را بررسی خواهند کرد.

دیدار نخست‌وزیر لیبی و معاون فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در طرابلس

نخست‌وزیر لیبی و معاون فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در امور این کشور در طرابلس دیدار و گفتگو کردند.

دولت وفاق ملی لیبی امروز شنبه در حساب فیسبوک خود اعلام کرد: فایز السراج نخست‌وزیر لیبی و استفانی ویلیامز معاون فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در امور این کشور در طرابلس دیدار و رایزنی کردند.

طرفین در این دیدار تحولات لیبی و روند سیاسی حل بحران این کشور را مورد بحث و گفتگو قرار دادند.

همچنین آن‌ها تاکید کردند: نشست تونس که قرار است در ۹ نوامبر آینده برگزار شود، فرصت تاریخی برای حل بحران لیبی بدون دخالت کشور‌های خارجی خواهد بود.

قرار است نمایندگان دولت لیبی و نمایندگان وابسته به ژنرال کودتاگر خلیفه حفتر در ۹ نوامبر در تونس نشست برگزار کنند.

دو طرف تاکید کردند، راه حل سیاسی شامل حال همه لیبیایی خواهد بود و باید منافع همه فرای منافع شخصی قرار بگیرد تا حاکمیت و استقلال این کشور حفظ شود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار