کد خبر: ۵۱۳۶۷۸
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۰

مدیر کل سازمان بهداشت جهانی شنبه شب گفت که دولت ها باید بر روی موضوع مقابله با ویروس کرونا متمرکز باشند و از سیاسی کاری پرهیز کنند.

                          جهانی بهداشت: دولت‌ها باید از سیاسی‌کاری پرهیز کنند

به گزارش شفاف، «تدروس آدهانوم» در پیام توییتری نوشت: مهم نیست آنها (دولت ها) در مورد شیوع ویروس کرونا در کجا قرار گرفته اند، آنها باید به سرمایه گذاری در سیستم بهداشت، نیروی کار، بهبود آزمایشات و درمان همه مبتلایان ادامه دهند.

مدیرکل سازمان بهداشت جهانی ادامه داد که کمیته توصیه می کند برای کسب آمادگی برای واکسن کرونا، سازمان بهداشت جهانی و دولت ها باید از نزدیک برای توسعه راهبردهای گسترش کار، آموزش کارکنان بهداشت و اطمینان از برقراری ارتباط شفاف با مردم در مورد واکسیناسیون همکاری کنند.

آدهانوم همچنین روز جمعه در آخرین کنفرانس مطبوعاتی آژانس سازمان ملل در ژنو اعلام کرد که علائم طولانی مدت بیماری کووید ۱۹ واقعاً نگران کننده است.

با انتشار برخی از علائم طولانی مدت در بیماران کرونایی از جمله آسیب رساندن به اندام های اصلی، سازمان بهداشت جهانی از دولت ها خواست که اطمینان حاصل کنند که مراقبت های لازم را دریافت می کنند.

به دنبال شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان تاکنون ۴۶ میلیون و ۲۶۵ هزار و ۹۱۵ نفر به این بیماری کشنده مبتلا شده اند و بیش از یک میلیون و ۱۹۸ هزار نفر جان خود را از دست داده اند.

شمار بهبودیافتگان نیز در حدود ۳۳ میلیون و ۴۲۶ هزار نفر گزارش شده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: