کد خبر: ۵۱۳۷۰۰
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۰

نشنال اینترست در گزارشی مدعی جنگ‌های سایبری ایران علیه کشورهای دیگر شد.

                          ادعای نشنال‌اینترست در مورد جنگ‌ سایبری توسط ایران


به گزارش شفاف، نشنال‌اینترست در گزارشی با طرح مطالب بی‌اساس علیه ایران مدعی شد: جنگ سایبری ایران پدیده جدیدی نیست. در سال ۲۰۱۳ هکرهای مورد حمایت ایران کنترل یک سد کوچک در حومه نیویورک را به دست گرفتند.

در ادامه این گزارش آمده است: گزارشی که ماه گذشته منتشر شد، نشان داد که "ایران در حال تبدیل شدن به یک بازیگر اقتدارگرای قابل توجه است که دموکراسی را در ایالات متحده و اروپا به چالش می‌کشد". فیس بوک و توئیتر هر دو هزاران حساب جعلی ایجاد شده را با هدف تأثیرگذاری بر افکار عمومی ایالات متحده نابود کرده‌اند.

نشنال اینترست ادعا کرد: این امر به ویژه در زمینه انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده نگران‌کننده است، اما این عملیات فقط به این رویداد خاص محدود نمی‌شود. در حالی که تهران از تخصص و پیشرفته بودن تجهیزات مانند پکن و مسکو برخوردار نیست، اما برخی از حملات سایبری آن موفقیت آمیز بوده است.

در ادامه این گزارش آمده است: به عنوان مثال، مایکروسافت گفت که تیمی از هکرهای ایرانی سعی در نفوذ در میان مقامات قدرتمند در سراسر جهان داشته‌اند. این گروه با فریب قربانیان‌، روی لینکی که از طریق ایمیل ارسال شده است کلیک کرده و ناخواسته یک نرم افزار مخرب روی دستگاه خود بارگیری می.کنند. مایکروسافت در این بیانیه ادعایی اعلام کرد که حملات در به خطر انداختن حساب چندین قربانی از جمله سفیران سابق و دیگر کارشناسان ارشد سیاست موفقیت آمیز بوده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: