کد خبر: ۵۱۳۷۷۰
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۰

ارتش آلمان با افزایش چشمگیر شمار نیروهای خود در عرصه مقابله با کرونا حضور قدرتمندانه‌تری را در میدان مبارزه با موج دوم این بحران از خود نشان می‌دهد.

                          ورود ارتش آلمان به میدان مقابله با موج دوم کرونا

به گزارش شفاف، به نقل از روزنامه "دی ولت" آلمان، ارتش آلمان با حدود ۴ هزار نیرو در مبارزه با بحران کرونا وارد عمل می‌شود. تعداد نیرو‌های ارتش آلمان برای کمک به مهار کرونا در عرض یک هفته تقریبا دو برابر شده است.

"آنگرت کرامپ کارن بائر"، وزیر دفاع آلمان روز یکشنبه در مصاحبه‌ای با شبکه "آر تی ال" آلمان از فعال بودن ارتش در بسیاری مراکز بهداشت و درمان این کشور سخن گفت.

به گفته وی نیرو‌های ارتش آلمان در بسیاری نهاد‌های بهداشتی از جمله در ردیابی زنجیره‌های انتقال کرونا، در ایستگاه‌های تست گیری کرونا و نمونه برداری‌ها کمک می‌کنند. این نیرو‌ها همچنین در خانه‌های سالمندان فعال هستند.

وزیر دفاع آلمان همچنین گفت که این نیرو‌ها به واحد عملیاتی موسوم به کمک علیه کرونا که مجموعا ۱۵ هزار نیرو را شامل می‌شود تعلق دارند.

کارن بائر همچنین تصریح کرد: ما می‌بینیم که نیاز به کمک واقعا روز به روز افزایش پیدا می‌کند. این نشانه این است که موج دوم کرونا چقدر گسترده است.

وی از مردم درخواست کرد به قواعد و محدودیت‌های سختگیرانه جدید که از روز دوشنبه در کشور اجرایی می‌شود پایبند باشند تا همه بتوانند کریسمس بی دغدغه‌ای را پشت سر بگذارند.

شمار مبتلایان جدید روزانه به کرونا در آلمان در هفته‌های اخیر به سرعت در حال افزایش است. در روز شنبه انستیتو رابرت کخ آلمان شمار مبتلایان روزانه در این کشور را بیش از ۱۹ هزار نفر اعلام رد که بالاترین رکورد مبتلایان روزانه از شروع بحران کرونا بود.

انستیتو رابرت کخ آلمان همچنین از محدودیت‌ها وکمبود‌ها در بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی آلمان و گزارش‌های ارائه شده در این باره خبر داده است.

دولت آلمان تصمیم گرفته با اعمال محدودیت‌های شدید برای شهروندان به مقابله با موج دوم کرونا برود. این مقررات تازه از فردا دوشنبه، دوم نوامبر به اجرا درمی‌آیند و تا پایان این ماه ادامه خواهند یافت.

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان و نخست‌وزیران ایالت‌های شانزده‌گانه این کشور روز چهارشنبه ۷ آبان در یک کنفرانس ویدئویی بر سر اعمال محدودیت‌های سختگیرانه در مورد تماس شهروندان با یکدیگر به توافق رسیدند.

بر اساس جدیدترین آمار‌ها در آلمان تا به حال ۵۳۷۴۳۷ نفر به کرونا مبتلا شده و ۱۰۶۰۱ نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: