کد خبر: ۵۱۳۷۸۱
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۵
وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد

وزیر آموزش‌وپرورش در پیامی به مناسبت یوم‌الله سیزدهم آبان تأکید کرد: سه خیزش برخاسته از دانش و بینش در یوم‌الله سیزدهم آبان نقشی شگرف در تحرّک و پیشرفت انقلاب اسلامی داشته است.

به گزارش شفاف به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، متن پیام محسن حاجی میرزایی به شرح زیر است: «در حافظه‌ تاریخی مردم بزرگ ایران، ۱۳ آبان تجلّی و تداعی روزی است که در آن نهال انقلاب اسلامی بالیدن گرفت و شکوفه‌های پرطراوت جمهوری اسلامی در بوستانی به وسعت و عظمت ایران رویید.

سخن از بزرگ روزی است که در آن نوجوانان و جوانان ایران همیشه سربلند، درسی به استعمارگرانِ دوران آموختند که تا ابد در ذهن تاریخ باقی خواهد ماند.

یوم‌الله سیزدهم آبان، یادآور سه خیزش برخاسته از دانش و بینش و برآمده از همّت و حمیّت مردم دلیری است که در مسیر انقلاب اسلامی‌ به ندای مقتدای خویش لبیک گفتند و در برابر جور جائران و ظلم ظالمان ایستادگی کردند.

تبعید حضرت امام خمینی (ره)به ترکیه در ۱۳ آبان ۱۳۴۳، کشتار دانش آموزان در ۱۳ آبان ۱۳۵۷ و تسخیر لانه‌ی جاسوسی آمریکا در ۱۳ آبان ۱۳۵۸، همچون رستاخیزی سه گانه، نقشی شگرف در تحرّک و پیشرفت انقلاب اسلامی داشته است و هویت و ماهیت هر سه رویداد، در بردارنده‌ آموزه‌ها و انگیزه‌های اسلامی- ایرانی بود و بنیانگذار جمهوری اسلامی به‌موجب ابعاد ملّی و بین‌المللی این روز از آن به‌عنوان «انقلاب دوم» یاد کردند.

این‌جانب به‌عنوان خادم مردم غیور ایران در دستگاه عظیم تعلیم و تربیت، ضمن گرامیداشت این رویداد ملّی و نکوداشت یاد و خاطره‌ آفرینندگان آن، امیدوارم عموم هموطنان عزیز، به‌ویژه جامعه‌ فهیم فرهنگیان، دانش آموزان عزیز و دانشجویان و دانشگاهیان گرامی تمام همّت و حمیّت خویش را در بزرگداشتِ نمادین این رخداد خطیر و پاسداشت نهادینِ اثرات ارزنده و ثمرات برازنده‌ آن به کاربندند.»

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: