کد خبر: ۵۱۳۷۹۱
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۳

پویش مردمی «جرم بزرگ» به همت فرهنگسرای رسانه به جریان افتاد و در سومین روز با حمایت برخی از چهره‌ها فرهنگی، اجتماعی و ورزشی و ... مواجه شد.

به گزارش شفاف و به نقل از روابط عمومی فرهنگسرای رسانه، توهین نشریه فرانسوی به پیامبر گرامی اسلام موجی از انتقادات را به همراه داشت؛ این انتقادات با حمایت امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه، رنگ و بوی  بیشتری به خود گرفت که از سوی مسلمان‌های دنیا محکوم شدند. 

در همین راستا فرهنگسرای رسانه از همان روزهای ابتدایی اهانت دوباره شارلی  ابدو به ساحت پیامبر اسلام، پویش جرم بزرگ را راه‌اندازی کرد و از فعالان عرصه‌های فرهنگی و رسانه‌ای  دعوت کرد تا به این پویش بپیوندند. 

 پویش «جرم بزرگ» پس از حمایت رییس جمهور فرانسه از اهانت‌کنندگان، دوباره شکل جدی‌تری به خود گرفته است. در این بین، جمعی از هنرمندان و ورزشکاران نیز حمایت خود از پیامبر مکرم اسلام اعلام و ضمن پیوستن به این پویش، در صفحات مجازی خود نیز آن را اطلاع‌رسانی کردند. 

از بین چهره‌هایی که تاکنون به این پویش پیوسته‌اند می‌توان به چهره‌های رسانه‌ای چون علی متقیان (مدیر عامل خبرگزاری ایسنا)، قاسم صرافان (شاعر آیینی)، سیدعلی احمدی (تهیه‌کننده)، محمود رضوی (تهیه‌کننده)، حامد جوادزاده (کارگردان)، محمد سلوکی و مژده لواسانی (مجری)، حسین فرح‌بخش (تهیه کننده و کارگردان سینما) و میکائیل دیانی (مستندساز) اشاره کرد.

علاوه براین، جمعی از چهره‌های علمی همچون عماد افروغ (جامعه‌شناس)، غلامعلی افروز (روانشناس) و ... نیر به این پویش پیوسته‌اند. حجت الاسلام سیدسعید لواسانی (امام جمعه لواسان) نیز به تازگی حمایت خود از این پویش را اعلام کرده است. 

همچنین ورزشکارانی چون فرشاد پیوس، محمد منصوری و محمدرضا مهدوی نیز در صفحه‌های شخصی خود با انتشار پوستر «جرم بزرگ»، توهین رییس جمهور فرانسه را محکوم کرده‌اند. 

برای پیوستن به این پویش نام و عکس خود را به صفحه اینستاگرام فرهنگ‌سرای رسانه به نشانی @farhangsararesaneh ارسال کنید.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار