کد خبر: ۵۱۳۸۰۰
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۲

چهارمین مرحله رزمایش "همدلی و احسان" با اهدای یک میلیون بسته معیشتی با اولویت حمایت از آسیب‌دیدگان کرونا انجام شد.

 به گزارش شفاف، در آغاز این رزمایش محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام در ارتباطی ویدئوکنفرانسی، فرمان ارسال یک میلیون بسته معیشتی و ۲۵۰ تن گوشت مرغ به مناطق محروم سراسر کشور را صادر کرد.

وی با اشاره به خدمات ستاد از اولین روزهای شیوع کرونا گفت: به فاصله هر ۴۵ روز یک میلیون بسته معیشتی و غذایی و یا دارویی و بهداشتی را با اولویت کمک به آسیب دیدگان کرونا در کشور توزیع کرده‌ایم و تا پایان سال نیز چندمرحله دیگر ارسال اقلام خواهیم داشت.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام افزود: به زودی خبرهای خوشی درخصوص واکسن کرونا و مراحل تست نهایی آن و همچنین تولید کیت تشخیص فوری کرونا درمجموعه دارویی ستاد به مردم خواهیم داد.

مخبر افزود: از لحظه اعلام آمادگی ستاد برای آغاز تست انسانی واکسن، روزانه تعداد زیادی از مردم داوطلبانه برای انجام تست و کمک در این مرحله اعلام آمادگی کرده‌اند که قابل تقدیر است.

وی با اشاره به موفقیت ستاد در دستیابی به دانش تولید داروهای ضدکرونایی گفت: ماه گذشته ۱۰ هزار و طی روزهای آینده هم یک محموله ۱۰ هزار تایی از آمپول رمدسیویر را جهت توزیع در بیمارستانها به وزارت بهداشت بصورت رایگان اهدا می‌کنیم.

مخبر به برنامه ستاد اجرایی برای ایجاد 300 هزار شغل در سال 99 اشاره کرد و خاطرنشان کرد: هفته آینده طرح بزرگ اشتغالزایی ستاد اجرایی فرمان امام هم افتتاح خواهد شد که دراین امر نیز آسیب‌دیدگان کرونا در اولویت قرار دارند.

علی عسگری معاون اجتماعی و امور استانهای ستاد اجرایی فرمان امام نیز دراین مراسم گفت: تاکنون برای تهیه بسته‌های معیشتی،۸۰۰ میلیارد تومان توسط ستاد اجرایی فرمان امام هزینه شده است.

وی افزود: بسته‌های معیشتی دراین مرحله شامل روغن، ماکارانی، حبوبات ، کنسرو و سایر اقلام غذایی خشک است که در کنار آنها 250 تن گوشت مرغ نیز توزیع خواهد شد و در مراحل بعدی برنج هم به این بسته‌ها افزوده میشود.

وی با بیان اینکه مرحله اول رزمایش همدلی و احسان اردیبهشت ماه، مرحله دوم تیرماه و مرحله سوم شهریورماه امسال برگزار شد،گفت: در مرحله اول یک میلیون بسته غذایی ، در مرحله دوم ۸ هزار تن مرغ و در مرحله سوم ۵ میلیون پرس غذای گرم در مناطق محروم سراسر کشور توزیع شد.

معاون اجتماعی ستاد اجرایی افزود: تا پایان سال سه مرحله دیگر از رزمایش همدلی و احسان اجرا خواهد شد و در مجموع ۷ مرحله رزمایش همدلی و احسان در سال 99 خواهیم داشت.

سعید سلیمانی مدیرعامل بنیاد احسان وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام نیز دراین مراسم با اشاره به مرحله چهارم رزمایش گفت: بسته‌های معیشتی طی روزهای آینده توسط گروه‌های جهادی همکار ستاد اجرایی فرمان امام درمناطق محروم سراسر کشور توزیع خواهد شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: