کد خبر: ۵۱۳۸۴۳
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۷

تاجیک‌گفت: گروه کارگری شورای عالی کار درخواست برگزاری جلسه ترمیم مزدی را به وزارت کار اعلام کرده است و مصر است این جلسه به قید فوریت برگزار شود.

به گزارش شفاف، محمدرضا تاجیک نماینده کارگران در شورای عالی کار در گفت و گویی، اظهار کرد: بعد از آخرین جلسه شورای عالی کار که بر اساس طرح طبقه بندی مشاغل برگزار شد یک جلسه کمیته دستمزد نیز با حضور تمامی شرکای اجتماعی برگزار شد.

او با بیان اینکه بار‌ها برای تعیین دستمزد در راستای منطقه‌ای بودن آن پیشنهاداتی مطرح شده است، گفت: باید جلسه شورای عالی کار هر ماه به صورت منظم برگزار شود، اما هنوز برای جلسه آینده تعیین تکلیفی صورت نگرفته است.

تاجیک افزود: با توجه به تورم افسار گسیخته‌ی موجود درخواست جامعه کارگری افزایش مزد است که باید مجدد در دستور کار جلسه شورای عالی کار قرار گیرد.

این نماینده کارگران در شورای عالی کار افزود: نمی‌توان برای افزایش مزد کارگران عدد و رقم خاصی را اعلام کرد چراکه باید با مشورت شرکای اجتماعی و بررسی‌های لازم عدد واقعی به دست بیاید.

او با بیان اینکه با توجه به هزینه یک خانواده سه نفره سال گذشته بسته معیشتی ۵ میلیون تومان برآورد شد، گفت: این درحالی است که دستمزد دریافتی کارگران ۵۰ درصد این مبلغ هم نیست.

تاجیک ادامه داد: درحال حاضر قطعا سبد معیشت یک خانواده سه نفره ایرانی بالای ۸ میلیون تومان است.

او گفت: گروه کارگری شورای عالی کار درخواست برگزاری جلسه ترمیم مزدی را به وزارت کار اعلام کرده است و مصر است این جلسه به قید فوریت برگزار شود.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: