کد خبر: ۵۱۳۸۸۱
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۰

اگر چه کرونا در وخیم‌ترین وضعیت خود در ماه‌های گذشته به سر می‌برد اما بازگشت فوتبال و شروع لیگ برتر خبر خوبی برای هواداران، بازیکنان و مربیان است.

به گزارش شفاف، لیگ برتر فوتبال ایران از روز جمعه وارد بیستمین دوره خود خواهد شد و ۱۶ تیم از اقصی نقاط ایران، تنور رقابت‌های فوتبال را داغ خواهند کرد. بعد از اتمام لیگ برتر در واپسین روزهای مرداد و پیگیری جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا، حالا لیگ برتر جان تازه‌ای خواهد گرفت و همه تیم‌ها بعد از حدود ۷۰ روز به رقابت می‌پردازند.

شروع فصل جدید در شرایطی است که کرونا جامعه را در وضعیتی بحرانی فرو برده و نسبت به ماه‌های قبل تلفات بیشتری گرفته است. به همین دلیل برخی از کارشناسان بهداشتی معتقدند شروع فوتبال در این شرایط یک عمل پرخطر برای تمام عوامل برگزاری یک مسابقه محسوب می شود ولی این بار برخلاف بهار و تابستان، کسی مخالفتی با شروع فوتبال ندارد.

علاوه بر فوتبالیست‌ها، مربیان و مدیران که در مقطعی مخالف سفت و سخت ادامه فوتبال بودند، هواداران هم با وجود برگزاری فوتبال‌های اروپایی، دلتنگ برگزاری مسابقات باشگاهی در ایران شده‌اند و برای شروع این رقابت ها از روز جمعه لحظه شماری می‌کنند تا تیم محبوب‌شان و حتی تیم رقیب را تماشا کنند.

در واقع فوتبال دوستان علاوه بر علایق و تعصب خود به یک تیم به خصوص، به دنبال استفاده از این شرایط برای پر کردن اوقات فراغت خود هستند که به علت محدودیت‌های مربوط به کنترل شیوع کرونا و بسته شدن اماکن سرگرمی و رفاهی، با مشکل مواجه شده اند.

در نتیجه، به جز برخی از مسئولان بهداشتی که نگرانی‌هایی در مورد شروع فوتبال دارند، اکثر مردم و مسئولان روی برگزاری این مسابقات به اتفاق نظری عجیبی رسیده‌اند که در گذشته وجود نداشته و حالا همه منتظر داغ شدن تنور فوتبال ایرانی هستند.

*فوتبال به کمک مردم می‌آید

مسابقات فوتبال قرار است فعلا بدون حضور تماشاگران برگزار شود و نمی‌توان انتظار داشت در وضعیت حاکم بر جامعه که تلفات کرونا در بالاترین حد خود به سر می‌برد، امکان بازگشایی ورزشگاه‌ها وجود داشته باشد اما فعلا برگزاری مسابقات و تماشای آن از طریق تلویزیون هم برای هواداران کافی است.

در واقع در شرایطی که سینما، تئاتر، سالن‌های نمایش، گالری‌ها، مراکز سرگرمی و شهربازی‌ها به حالت تعطیلی درآمده‌اند، شروع فوتبال بدون حضور تماشاگران هم می‌تواند جریانی از شادی و سرگرمی را به خانه‌ها تزریق کند.

از طرفی بازیکنان و مربیان هم امیدوارند با شروع فصل جدید، کسب و کار اصلی خود را از سر بگیرند و بتوانند تاخیر به وجود آمده در شروع لیگ را که به درآمدزایی آن‌ها هم خدشه وارد کرده، جبران کنند.

این یک واقعیت است که هر چه فوتبال تعطیل شود، بازیکنان و مربیان هم نمی‌توانند درآمدزایی کنند. در نتیجه پیگیری مسابقات لیگ برتر، با اتفاق نظر از سوی همه علاقه‌مندان همراه شده است و حداقل می‌توانند پایان هفته خود را با بالاگرفتن جریان فوتبال سپری کنند.

حال باید به تماشا نشست و منتظر مانند تا با شروع لیگ بیستم و رویارویی تیم‌ها در تقابل‌های حیثیتی، هواداران فوتبال مجددا به کری خواندن و خط و نشان کشیدن برای تیم رقیب بپردازند و از دیدن فوتبال لذت ببرند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: