کد خبر: ۵۱۳۹۱۷
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۷

رئیس کمیته عالی انقلاب یمن به درماندگی رژیم‌های عربی وابسته به آمریکا در برابر نتایج انتخابات ریاست جمهوری این کشور اشاره و مردم کشور‌های زیر سلطه این رژیم‌ها را به تأمل دعوت کرد.

                          رژیم‌های عربی در برابر انتخابات آمریکا درمانده شده‌اند

به گزارش شفاف، «محمد علی الحوثی»، رئیس کمیته عالی انقلاب یمن سکوت نظام‌های عربی وابسته به آمریکا طی روز‌های اخیر را حامل پیام‌هایی برای مردم تحت سلطه این نظام‌ها دانست.

او چهارشنبه‌شب در توییتی نوشت: «رژیم‌های وابسته به آمریکا در منطقه، در برابر انتخابات جاری این کشور خشک‌شان زده و درمانده شده‌اند».

حوثی در ادامه نوشت: «ولی آنچه باید ملت‌ها بدانند این است که اراده سلب شده این رژیم‌ها دلیل اصلی ادامه جنگ‌های آن‌ها و نابودی توانمندی‌های کشور‌های ما عرب‌هاست. بازنگری واقعیت موجود از طریق ملت‌هایی شروع می‌شود که دارای اراده قوی بوده تا خود راه حل‌ها را ایجاد کنند».

کشور‌های عربی محور عربستان سعودی که شماری از آن‌ها مانند بحرین، امارات و سودان این اواخر با رژیم تل‌آویو اقدام به عادی‌سازی روابط کرده‌اند، نگران شکست دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری این کشور هستند؛ چرا که بر اساس آخرین آمار اعلام شده، رقیب دموکرات او جو بایدن، بیشترین آراء الکترال را به خود اختصاص داده و وضعیت او در ایالت‌های سرنوشت‌ساز نیز با مرور زمان و شمارش آراء باقی‌مانده بهتر می‌شود.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا دیروز سه‌شنبه برگزار شد و شمارش آراء همچنان در برخی از ایالت‌ها ادامه دارد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: