کد خبر: ۵۱۳۹۲۲
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۵

با افزایش قیمت لوازم برقی خانگی نگهداری صحیح از این لوازم اهمیت بیشتری پیدا کرده است .  توجه به نکات مهم در استفاده از ماکروفر و پیشگیری از خرابی و تعمیر مایکروفر نقش مهمی در افزایش طول عمر و دوام دستگاه شما دارد. این دستگاه که امروزه در تمامی خانه ها پیدا می شود، به دفعات در طول روز مورد استفاده قرار میگیرد. علت این محبوبیت اغلب به مزایای ویژه این دستگاه در امر آشپزی باز می گردد.

ارزش مواد غذایی در روش پخت با ماکروفر نسبت به دیگر روش‌های پخت و پز بیشتر حفظ می‌شوند چون در پخت با ماکروفر زمان کوتاه تری صرف گرما دیدن ماده غذایی می‌شود، پخت و پز در فضای بسته صورت می‌گیرد و نیازی به افزودن آب زیاد نیست.

مایکروفر ایمن ترین روش برای یخ زدایی مواد غذایی منجمد مثل گوشت، مرغ یا سبزیجات است که در عرض چند دقیقه انجام می‌شود. مصرف انرژی در مایکروفر در مقایسه با فر برقی و گازی بسیار کمتر است.

اما این دستگاه نیز ساخت هر شرکت و هر برندی که باشد ممکن است در اثر استفاده نابجا دچار نقص فنی شده و به تعمیر نیاز پیدا کند. برای این منظور توصیه می شود تا حتما از سرویسکاران و استادکاران مجرب و آشنا به برند دستگاه خود برای تعمیر مایکروفر کمک بگیرید. در ادامه مطلب شما را با نکاتی چند در استفاده و مراقبت از این دستگاه آشنا خواهیم کرد.

 

اهمیت جنس ظروف مورد استفاده در پیشگیری از تعمیر مایکروفر

اهمیت جنس ظرفتعمیر مایکروفر

فقط ظروفی که مخصوص مایکروفر هستند، باید در این دستگاه استفاده شوند. ظروف پلاستیکی معمولی برای استفاده در مایکروفر مناسب نیستند، زیرا با حرارت بالای مایکروفر، ساختار شیمیایی این ظروف تغییر می کند و مواد سمی وارد غذا می گردد. برای گرم کردن غذاهای چرب، ظروف شیشه ای یا پلاستیکی ارجحیت دارند.
استفاده از ظروف فلزی یا دارای روکش فلزی و نیز فویل های آلومینیومی در مایکروفر خطرناک است، زیرا اشعه های ماکروفر را منعکس می کنند و ممکن است به خود دستگاه نیز آسیب برسانند.

نحوه نظافت و تمیز کردن  مایکروفر

اهمیت نظافت برای جلوگیری از تعمیر مایکروفر

تمیز نکردن مایکروفر و پشت گوش انداختن آن می تواند آسیب های زیادی برای این دستگاه به دنبال داشته باشد و در نهایت منجر به نیاز تعمیر ماکروفر شود.  تمیز نکردن مایکروفر می تواند باعث به بو گرفتن غذاها بعد از مدتی، بو گرفتن محفظه ماکروفر و حتی اختلال در عملکرد برخی از قطعات دستگاه شود. اما با نظافت مداوم کابین دستگاه علاوه بر اینکه مصرف انرژی برق کاهش پیدا کرده، طول عمر و راندمان دستگاه ماکروفر افزایش پیدا می کند. بنابراین سعی کنید پس از هر بار استفاده سطوح داخلی دستگاه ماکروفر را تمیز کرده و مواد غذایی باقی مانده را از آن خارج نمایید.

پرهیز از جوشاندن آب

جوشاندن آب باعث نیاز به تعمیر مایکروفر

یکی دیگر از نکات مهم در تعمیر و نگهداری مایکروفر که باید به آن دقت داشته باشید، عدم جوشاندن آب و مایعات درون این دستگاه ها است. جوشاندن آب باعث ایجاد بخار آب زیادی در مایکروفر شده و دستگاه شما را با خطر زیادی مواجه می سازد.

پرهیز از پخت غذاهای چرب

خرابی ماکروفر در اثر غذای چرب - تعمیر مایکروفر

پختن غذاهای چرب مانند گوشت در مایکروویو ، می تواند باعث تجمع چربی در پشت حفاظ پلاستیکی و پوشش پلاستیکی جلو مایکروویو گردد. درنتیجه این تجمع چربی می تواند افزایش بیش از اندازه جرقه زدن و خسارت به مایکروفر را سبب گردد و هزینه هایی بابت تعمیرات ماکروفر برای شما در پی داشته باشد.

نگهداری در فضای سایه و خنک

یکی دیگر از مهم ترین نکات مربوط به نگهداری ماکروفرها دور نگه داشتن این وسیله از تابش مستقیم آفتاب است. زیرا تابش آفتاب باعث داغ شدن دستگاه می شود و در عملکرد آن تاثیر منفی گذاشته و راندمان کاری مایکروفر را کاهش می دهد.

پرهیز از روشن کردن ماکروفر خالی

روشن کردن دستگاه خالی سبب آسیب دیدن قطعات داخلی دستگاه ماکروفر می شود . مکانیسم دستگاه های مایکروفر استفاده از جریان برق برای تولید امواج است که در ادامه این امواج جذب مواد غذایی شده و به انرژی حرارتی تبدیل می شود. اگر دستگاه ماکروفر بدون قرار گرفتن مواد غذایی در آن روشن شود، این امواج توسط قطعات داخلی ماکروفر جذب شده و باعث داغ کردن و آسیب رساندن به آنها می شود.

 

استفاده از مایکروفرها در دنیای امروز گسترش بسیار زیادی داشته است. این دستگاه با جذابیت هایی که ایجاد می نماید تبدیل به یکی از پر استفاده ترین لوازم خانگی شده است. استفاده غیر استاندارد از ماکروویو ممکن است باعث به خطر افتادن سلامتی شما شده و علاوه بر این کارکرد این دستگاه و طول عمر آن را نیز به شدت کاهش دهد.

هر چند برندهای بسیار معتبری در جهان در حال تولید و عرضه مایکروفر می باشند اما با این وجود این دستگاه ها هم از ایرادات مصون نمانده اند. در صورت خرابی این دستگاه اکیدا توصیه می شود تا از عیب یابی و باز کردن دستگاه توسط خود و یا افراد غیر حرفه ای اکیدا خودداری کنید و حتما به سرویسکار ماکروفر مجاز مراجعه کنید. زیرا می تواند منجر به آسیب رسانی به سایر قطعات دستگاه، افزایش هزینه های تعمیر، ایجاد خطر تشعشع و برق گرفتگی برای شما شود.

آریابهکار مرکز خدمات تعمیر مایکروفر

یکی از مراکز معتبر تعمیرات لوازم خانگی، آریا بهکار است که با داشتن سالها سابقه در زمینه تعمیر ماکروفر از برندهای مختلف محل مورد اطمینانی برای تعمیر تضمینی و قطعی دستگاه شما است. این مرکز با در اختیار داشتن استادکاران و تعمیرکاران مجرب و آموزش دیده در زمینه تعمیر انواع لوازم خانگی توانمند است که کلیه خدمات خود را با ۳ ماه گارانتی تضمین می نماید. تعویض قطعات صرفا با همتای فابریک و شرکتی، امکان تعمیر لوازم در محل، قیمت های منصفانه و تحویل دستگاه تعمیر شده در اسرع وقت از مزایای این شرکت خدماتی است. چنانچه خواهان خدمات تعمیر مایکروفر هستید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید:

وبسایت : Ariabehkar.com

خط ویژه: ۷۷۹۰۲۲۲۰-۰۲۱

تلفن همراه: ۰۹۱۹۰۱۱۱۲۱۴

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: