کد خبر: ۵۱۳۹۲۴
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۶

فرماندار گیلانغرب گفت: روزانه به طور میانگین ۱۵۰ دستگاه کامیون انواع کالا از بازارچه مرزی سومار به عراق صادر می‌شود و فعالیت در این مرز با رعایت تمامی شیوه نامه‌های بهداشتی ادامه دارد.

                          روزانه ۱۵۰ کامیون کالا از مرز سومار به عراق صادر می‌شود

به گزارش شفاف، کوروش محمودیان روز پنجشنبه افزود: فعالیت بازارچه مرزی سومار در تمامی روزهای هفته و با اجرای دستورالعمل های بهداشتی انجام می شود.

وی اظهار داشت: صادرات کالا از بازارچه مرزی سومار به دلیل شیوع بیماری کرونا از ۱۸ اسفند پارسال تا ششم مرداد ماه امسال از طرف عراق ممنوع شده بود که از ۶ مرداد ماه تاکنون فعالیت های تجاری از این مرز از سرگرفته شده است.

نماینده عالی دولت در گیلانغرب گفت:هر روز تجار و کامیون های صادراتی در بازارچه مرزی سومار حضور یافته و قرنطینه بهداشتی و نمایندگان بهداشت نیز نظارت کامل بر اجرای روند فعالیت ها را دارند.

او گفت: بازارچه مرزی سومار می تواند در اقتصاد استان های کرمانشاه و دیاله نقش به سزایی داشته باشد به گونه ای که در یکسال اخیر بیش از ۱۰۰ قلم کالا از مرز سومار به کشور عراق صادر شده است.

مرز سومار در فاصله ۶۷ کیلومتری گیلانغرب و ۹۰ کیلومتری شهر قصرشیرین واقع شده، در آن سوی مرز و در عراق، نزدیک ترین شهر به سومار، شهر مَندلی از توابع فرمانداری بلدروز است که ۱۵ کیلومتر با سومار فاصله دارد.

بازارچه مرزی سومار فاصله حمل کالا را به بغداد کوتاه‌تر کرده و اکنون بیشتر کالاهای صادراتی به استان‌های شرقی عراق از این معبر صادر می‌شود.

گیلانغرب در غرب کرمانشاه بیش از ۷۲ هزار تن جمعیت دارد.

کرونا جان ۱۲ کرمانشاهی دیگر را گرفت

رییس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به سیر صعودی بیماران بستری گفت: ۱۲ نفر مبتلای قطعی به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته در استان جان خود را از دست دادند.

«مهدی محمدی» روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: از این تعداد سه نفر در شهرستان کرمانشاه، ۲نفر در گیلانغرب، چهار نفر در اسلام آبادغرب، یک نفر در سرپل ذهاب و ۲ نفر در هرسین جان خود را از دست دادند.

وی، مجموع جان باختگان استان کرمانشاه از ابتدای شروع اپیدمی تاکنون را ۹۲۰ نفر اعلام کرد.

محمدی در ادامه افزود: اکنون هزار و ۹۹ بیمار کووید ۱۹ در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: