کد خبر: ۵۱۳۹۴۸
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۲
یک سایت عبری اعلام کرد

یک سایت عبری زبان اعلام کرد، رئیس جمهوری آمریکا از اینکه نخست وزیر رژیم صهیونیستی به او در انتخابات ریاست جمهوری کمک نکرد، ناامید شده است.

به گزارش شفاف، سایت عبری زبان "والا" صبح امروز (پنج‌شنبه) اعلام کرد، دولت آمریکا احساس می‌کند نتانیاهو (نخست وزیر رژیم صهیونیستی) به او خیانت کرده و آشکارا از ترامپ حمایت نکرده است، در واقع نتانیاهو نخواسته خود را به باتلاق سیاسی آمریکا بیندازد و ترجیح داده که کاندیدای ترجیحی خود در این انتخابات را صراحتا اعلام نکند.

همچنین والا گزارش داد، نتانیاهو امیدوار بود نتایج اولیه به منزله پیروزی او باشد اما اشتباه کرده بود، در حال حاضر نیز او سکوت کرده است.

این سایت عبری تاکید کرد، گفت‌وگوی تلفنی دو هفته قبل ترامپ و نتانیاهو و سران سودان که طی آن از توافق عادی‌سازی خبر دادند، تاریخی بود اما بخش کوچکی از آن که در مقابل دوربین‌های تلویزیون انجام شد، مشاوران نتانیاهو را نگران کرد، ترامپ از نتانیاهو سوال کرد کاندیدای ترجیحی‌اش کدام است که نتانیاهو با این اظهارنظر دیپلماتیک پاسخ داد که از همکاری با هر شخصی در آمریکا که به دنبال پیشبرد صلح است، خرسند خواهد شد.

والا افزود: چند ساعت بعد، گفت‌وگوی غیر رسمی میان یکی از مشاوران ترامپ و یکی از مشاوران نتانیاهو انجام شد که طرف آمریکایی اعلام کرد از واکنش نتانیاهو ناامید شده است و انتظار داشته که حمایت بزرگی از طرف او انجام شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: