کد خبر: ۵۱۳۹۹۹
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۱

واردات نفت چین پس از ماهها خرید چشمگیر که ذخایر این کشور را به مرز اشباع رساند، در اکتبر ۱۲.۲ درصد در مقایسه با ماه پیش از آن کاهش پیدا کرد.

به گزارش شفاف، آمار اداره کل گمرک چین نشان داد چین که بزرگترین واردکننده نفت در جهان است، در اکتبر ۴۲.۵۶ میلیون تن نفت خرید که معادل ۱۰ میلیون بشکه در روز است.

این کشور در سپتامبر ۱۱.۸ میلیون بشکه در روز و در اکتبر سال گذشته ۱۰.۷۲ میلیون بشکه در روز نفت وارد کرده بود.

طبق آمار رسمی، چین در فاصله ژانویه تا اکتبر مجموعا ۴۵۸.۵۶ میلیون تن نفت خریداری کرده که معادل ۱۱ میلیون بشکه در روز بوده و ۱۰.۶ درصد در مقایسه با سال گذشته افزایش داشته است.

تحلیلگران برآورد کرده اند که ذخایر نفت چین به طور متوسط ۱.۷ میلیون بشکه در روز در مدت ۹ ماه گذشته رشد کرده است.

بسیاری از پالایشگاههای مستقل که در حدود یک چهارم از واردات نفت چین سهم دارند، تقریبا همه سهمیه واردات امسال را استفاده کرده اند.

اما اوضاع ممکن است تغییر کند. چین سهمیه واردات نفت خام غیردولتی در سال ۲۰۲۱ را به میزان ۲۰ درصد نسبت به سطح سال ۲۰۲۰ افزایش داده و به ۲۴۳ میلیون تن خواهد رساند.

گمرک چین هم آماری منتشر کرد که نشان داد صادرات فرآورده های نفتی این کشور در اکتبر نسبت به سپتامبر ۴۶.۶ درصد رشد کرد و به ۵.۷۹ میلیون تن رسید.

بر اساس گزارش رویترز، واردات گاز طبیعی شامل LNG در اکتبر به ۷.۵۳ میلیون تن رسید که ۱۵.۵ درصد در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد داشت.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: