کد خبر: ۵۱۴۰۳۳
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۷

سفیر کشورمان در یمن با حضور در منزل وزیر پیشین ورزش و جوانان این کشور که اخیرا در صنعا ترور شد، شهادت وی را به خانواده اش تسلیت گفت.

به گزارش شفاف به نقل از شبکه المسیره، حسن ایرلو، سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در صنعا  امروز (شنبه) با حضور در منزل شهیدحسن محمد زید، وزیر ورزش و جوانان یمن و دبیرکل حزب الحق که اخیرا به دست افراد ناشناس ترور شد، شهادت وی را به خانواده اش تسلیت گفت.

محمد و احمد دو فرزند این شهید و ابراهیم المنصور، دبیرکل مکلف حزب الحق و علی محمد الشرعی، رئیس اداره سیاسی این حزب از سفیر کشورمان استقبال کردند.

حسن ایرلو به نیابت از جمهوری اسلامی ایران شهادت حسن زید را به خانواده آن شهید، ملت یمن و رهبران حزب الحق تسلیت گفت.

سفیر کشورمان در صنعا تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران ترور شهید حسن زید را محکوم می کند و ملت ایران در کنار ملت یمن ایستادگی خواهد کرد.

وی با اشاره به روابط چند صد ساله ایران و یمن بار دیگر خاطرنشان کرد که جمهوری اسلامی ایران تعرض به کشور یمن را نمی پذیرد.

از سوی دیگر خانواده آن شهید و رهبران حزب الحق از اقدام انسانی و اخلاقی سفیر کشورمان تقدیر و تشکر کردند.

به گزارش شفاف، حسن ایرلو اخیرا به عنوان سفیر جمهوری اسلامی ایران در یمن انتخاب شد و روز چهارشنبه گذشته استوارنامه خود را به مهدی المشاط، رئیس شورای عالی سیاسی یمن تقدیم کرد.

۲۷ اکتبر گذشته حسن زید به ضرب گلوله افراد ناشناس در صنعاء ترور شد. وزارت کشور یمن و دستگاه‌های امنیتی این کشور بعد از این ترور اعلام کردند که عاملان ترور را از پای درآورده‌اند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار