کد خبر: ۵۱۴۱۱۴
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۰

«الیوت آبرامز» فرستاده ویژه آمریکا در امور ایران و ونزوئلا در سفر به فلسطین اشغالی با نخست وزیر رژیم صهیونیستی دیدار و گفتگو کرد.

                          نماینده آمریکا در امور ایران با نتانیاهو دیدار کرد

به گزارش شفاف، «الیوت آبرامز» نماینده آمریکا در امور ایران روز یکشنبه در سفر به سرزمین‌های اشغالی با «بنیامین نتانیاهو»، نخست وزیر رژیم صهیونیستی دیدار و رایزنی کرد.

طبق اعلام رسانه‌های صهیونیست، در این دیدار که «دیوید فریدمن» سفیر آمریکا در فلسطین اشغالی نیز حضور داشت، هماهنگی اقدامات دو طرف درباره ایران بررسی شد.

قرار است «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا هم هفته آینده با سفر به سرزمین‌های اشغالی با مقامات رژیم صهیونیستی دیدار کند.

این در حالی است که بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی پیش از این در پیامی توئیتری، به جو بایدن نامزد دموکرات انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا که اعلان پیروزی کرده است؛ تبریک گفت.

وی در این توئیت نوشت: جو، ما حدود ۴۰ سال است که رابطه شخصی دیرینه و گرمی داریم و من تو را دوست معرکه‌ای برای اسرائیل می‌دانم. مشتاق همکاری با هر دوی شما (بایدن و کاملاً هریس) در راستای تحکیم هر چه بیشتر رابطه ویژه‌ای هستم که بین آمریکا و اسرائیل وجود دارد.

این در حالی است که «بنی گانتز» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی حتی پیش از نتانیاهو به بایدن تبریک گفته بود.

البته، نتانیاهو بلافاصله در پیامی دیگر از دونالد ترامپ رئیس جمهور فعلی آمریکا به دلیل دوستی با اسرائیل و شخص وی تشکر کرد.

وی در این باره مدعی شد: به خاطر به رسمیت شناختن بیت المقدس و بلندی‌های جولان، برای مقابله با ایران و توافق‌های صلح تاریخی (با اعراب) و رساندن اتحاد آمریکا-اسرائیل به این درجه بی سابقه، متشکرم.

اعلان پیروزی از سوی بایدن در حالی است که دونالد ترامپ رقیب جمهوریخواه وی هنوز شکست را نپذیرفته و از تنظیم شکایت به امید تغییر نتیجه سخن گفته است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: