کد خبر: ۵۱۴۱۱۸
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۵

منابع خبری روز یکشنبه گزارش دادند، کویت و آمریکا در خلیج فارس رزمایش مشترک برگزار کردند.

                          رزمایش مشترک دریایی کویت و آمریکا در خلیج فارس

به گزارش شفاف، از تارنمای الرای کویت، واحدهایی از نیروی دریایی و نیروهای گارد ساحلی کویت با واحدهایی از نیروی دریایی آمریکا در شمال خلیج فارس تمرین مشترک برگزار کردند.

در بیانیه دفتر رسانه‌ای فرماندهی مرکزی آمریکا آمده است: این تمرین‌های آموزشی به عنوان یک تمرین عملی در مورد شیوه‌های اجرای گشت‌های امنیتی مشترک در شمال خلیج فارس، میان نیروهای دریایی و گارد ساحلی ۲ کشور انجام شده است که به تقویت همکاری میدانی مشترک کمک می‌کند و از همکاری‌های منطقه‌ای طولانی مدت پشتیبانی می‌کند.

فرماندهی مرکزی آمریکا افزوده است: این تمرین مشترک بیشتر به آموزش مهارت‌های ارتباطی میان ۲ طرف در حین عملیات و شیوه‌های مانور تاکتیکی متمرکز بود.

از سوی دیگر سرهنگ مبارک الصباح فرمانده نیروی دریایی کویت نیز گفت: گارد ساحلی کویت از هر فرصتی برای همکاری با نیروی دریایی و گارد ساحلی آمریکا برای افزایش سطح توانایی‌ها در قالب همکاری دوجانبه و برای افزایش امنیت دریایی در شمال خلیج فارس استقبال می‌کند.

در تمرین مشترک نیروی دریایی کویت و آمریکا، چند فروند ناوچه موشک انداز «السعدی» کویت، قایق‌های تندرو «مرزوق» متعلق به گارد ساحلی این کشور و همچنین ناوشکن «یواس اس رالف جانسن» آمریکا، نیروهای گارد ساحلی و برخی ادوات دریایی دیگر این کشور شرکت داشتند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: